0 800 307 555
0 800 307 555

У банках назвали причини зміцнення гривні


У банках назвали причини зміцнення гривні

Курс гривні до долара в останні тижні зміцнюється під впливом надлишку пропозиції валюти. На ринок впливає виручка аграріїв, металургів, а також пропозицій від IT-сфери.

Читайте також: Данилишин пояснив, чому падає курс долара

Пропозиція валюти зараз значно перевищує попит. І тільки стараннями Нацбанку курс не «просів» ще нижче, регулятор зараз став основним покупцем валюти, каже директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін. Нерезиденти активізувалися з купівлею валюти за гривню, отриману від погашення ОВДП. Але це поки не вплинуло на курсову динаміку, вважає Кабін.

Головний дилер департаменту казначейства і фінансових ринків ОТП Банку Антон Курінний вважає, що зміцнення гривні триває за рахунок виручки аграріїв, металургів, а також пропозицій від IT-сфери в першій половині місяця. Зараз ринку бракує попиту, щоб підрости, а впасти поки не дає регулятор, підтверджує він.

«Імпорт здає позиції, і підхід регулятора до викупу валюти в ЗВР змінився в порівнянні з літнім періодом, чим дав можливість зміцнюватися курсу трохи швидше. Але вже в середині жовтня регулятор дав зрозуміти, що почне стримувати сильне зміцнення своїми інтервенціями на ринок, скуповуючи надлишок. За перший тиждень жовтня НБУ купив понад 225 млн доларів», — розповів Курінний.

Нацбанк, мабуть, буде тільки нарощувати купівлю, щоб не дати курсу гривні зміцнитися нижче 26 гривень/долар в короткостроковій перспективі, прогнозує трейдер групи ICU Віталій Сівач.

Якщо говорити про сезонні фактори, то, за словами Курінного, далеко не завжди в жовтні спостерігається зростання курсу долара. «Зазвичай тільки початок осені дає імпульс, тобто початок вересня, потім іде досить довга і нудна картина. Гривня трохи зміцнюється і залишається в одному вузькому діапазоні (флет), якщо не трапляється форс-мажорів і т.д.», — уточнив головний дилер ОТП Банку

Зміцнення курсу гривні в останні тижні виглядає досить аномальним, незважаючи на очевидні тенденції щодо збільшення вартості енергетичного імпорту в країну. У теорії, як зазначив директор аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін, це повинно негативно впливати на торговий баланс і чинити тиск на курс національної валюти. Враховуючи це, курс долара до гривні, на думку Чуріна, має бути на кілька відсотків вищим.

Нагадаємо, курс долара в останні дні впав до рівня 26,30 гривень — мінімуму більше ніж за 1,5 року. Однак на ринку спостерігається нервозність і аналітики прогнозують зростання курсу.

Довідка Finance.ua:

Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара складе:

  • 2021 рік — 27,52 грн/долар (попередній прогноз — 27,98 грн/долар);
  • 2022 рік — 27,41 грн/долар (попередній прогноз — 27,61 грн/долар);
  • 2023 рік — 27,66 грн/долар (попередній прогноз — 27,59 грн/долар);
  • 2024 рік — 27,80 грн/долар (попередній прогноз — 27,75 грн/долар);
  • 2025 рік — 27,80 грн/долар (попередній прогноз — 27,75 грн/долар);
  • 2026 рік — 27,80 грн/долар (попередній прогноз — 27,75 грн/долар).

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua