0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям дозволили оформляти купівлю-продаж авто в режимі онлайн


Українцям дозволили оформляти купівлю-продаж авто в режимі онлайн

В Україні оформляти угоди купівлі-продажу автомобілів можна буде не виходячи з дому – в електронному кабінеті водія. Це передбачено постановою Кабміну.

Відповідна норма набере чинності через шість місяців після публікації цього рішення.

Згідно з пояснювальною запискою, українцям таким чином спростять перереєстрацію транспортних засобів за договором купівлі-продажу, яка зараз відбувається в сервісному центрі МВС і займає багато часу.

Процедура оформлення електронних документів на авто передбачає:

  • авторизацію продавця і покупця в Електронному кабінеті водія (реєстр єдиної інформаційної системи МВС або єдиний держпортал електронних послуг);
  • заповнення договору в режимі онлайн;
  • підписання документа за допомогою кваліфікованого електронного підпису сторонами договору.

Відомості про власника транспорту і сам автомобіль автоматично перевірять за реєстрами і базами даних на відсутність обмежень для продажу.

Оформити ОСЦПВ онлайн на Finance.ua 🚗

“У разі, якщо за результатами такої перевірки будуть встановлені факти перебування транспортного засобу або фізособи в розшуку, наявності відповідних обмежень або зобов’язань, договір не укладається”, – сказано в тексті.

Варто зауважити, що зараз в Електронному кабінеті водія можна, серед іншого, обміняти і відновити права, зареєструвати належного користувача, відстежити і сплатити штрафи за порушення ПДР.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів 22 вересня вніс зміни в положення про порядок видачі посвідчень водія (від 8 травня 1993 року) і допуску громадян до керування транспортними засобами. Тепер з’являться нові позначки в водійських правах.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua