0 800 307 555
0 800 307 555

ТОП-5 помилок при пошуку роботи


ТОП-5 помилок при пошуку роботи

Знайти хорошу роботу не так просто, як здавалося. Однак інколи пошукач сам віддаляє себе від омріяної вакансії. Спеціалісти work.ua назвали 5 найпопулярніших помилок під час пошуку роботи.

Помилка № 1. Не створювати й не оновлювати резюме. Резюме — це головний спосіб звернути увагу рекрутера на свою кандидатуру. Відгукнутися на вакансію, просто написавши своє ім’я та контакти, звичайно, можна. Але це буде менш результативно — ви відразу програєте на тлі конкурентів, які не полінувалися і все-таки створили такий документ. Дуже ймовірно, що рекрутер і зовсім не стане вам передзвонювати.

Але навіть коли резюме у вас є, не забувайте його доповнювати та оновлювати. Зазвичай люди змінюють роботу раз на 1-2 роки, і якщо своє резюме ви створили у 2019, то зараз інформація в ньому вже застаріла: у вас з’явилися нові вміння та навички, може, ви навіть змінили сферу діяльності та й розмір бажаної зарплати вже інший.

Про цікаві вакансії та ринок праці в Україні та за кордоном ми також пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь, щоб не пропустити найважливішого! 🤫

А якщо ви розміщуєте резюме на сайті пошуку роботи, то оновлювати його потрібно ще й для того, щоб піднятися в результатах пошуку за базою кандидатів.

Помилка № 2. Не перевірити свої соцмережі. Зараз багато рекрутерів переглядають не лише резюме претендентів на роботу, але і їхні сторінки в соціальних мережах. Враховуйте це та обов’язково перегляньте свої записи та фотографії, перш ніж починати пошук роботи.

Помилка № 3. Грубіянити на співбесіді. Неввічливих і скандальних кандидатів на роботу, звичайно ж, ніхто не візьме.

Іноді рекрутери можуть по кілька разів перепитати по суті одне і те саме, вимагати від вас уточнень, нібито намагаючись піймати на брехні. А на деякі посади й зовсім проводять так звані «стресові співбесіди» — під час такої зустрічі шукача намагаються роздратувати, щоб перевірити його стресостійкість.

Вам потрібно зберігати спокій і в жодному разі не грубити співрозмовнику. Якщо запитання здається вам недоречним, занадто особистим, свої кордони можна відстояти з гідністю, не переходячи на різкий тон.

Помилка № 4. Лаяти старих колег і начальство. Так, ваш колишній начальник міг вчинити з вами недобре. Якби все було прекрасно, то ви навряд чи б шукали зараз нову роботу. При цьому концентруватися на негативі в розповіді про те, чому ви звільнилися з попереднього місця, не варто.

Читайте також: Шукаю роботу: п’ятірка високооплачуваних вакансій вересня

Навіть якщо піти довелося зі скандалом і без вихідної допомоги, називати колишнього керівника останніми словами ми не радимо. Запитають про звільнення з попереднього місця — розповідайте як є, але без оцінок. Рекрутери й так зрозуміють, якщо ексбос або колеги були несправедливі до вас.

Помилка № 5. Записуватися в добровільне рабство. Погоджуючись на сумнівні пропозиції роботодавців, ви хорошу роботу точно не знайдете. Під час телефонної розмови або на співбесіді вам пропонують заплатити за працевлаштування, виконувати обов’язки відразу декількох фахівців за мінімальну зарплату, і ви відповідаєте «так, звичайно»? Тоді будьте готові за 2 місяці, якщо не раніше, знову починати пошуки, адже дуже ймовірно, що перед вами не найчесніша компанія.

По суті, помилка № 5 — це знецінювати себе при працевлаштуванні. Не робіть так, якщо хочете вдало знайти роботу, побудувати хорошу кар’єру і бути щасливими на роботі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua