0 800 307 555
0 800 307 555

Як технологія Smart City допоможе містам економити — керівник напрямку рішень та продуктів Visa в Україні


Як технологія Smart City допоможе містам економити — керівник напрямку рішень та продуктів Visa в Україні

Розумні міста – це інфраструктура, яка забезпечує комфорт своїх громадян.

Про це розповів керівник напрямку рішень та продуктів Visa в Україні Олександр Яблунівський під час відкритої дискусії FinUpdate: Анатомія розумного міста.

Якщо подивитися на міста в рейтингу найбільш “розумних” міст у світі, то вони відрізняються від звичайних всім – тим, як житель міста добирається на роботу, як він отримує послуги в державних органах або закладах охорони здоров’я, як він отримує задоволення в цьому місті. Тобто це дуже багатокомпонентна річ.

Читайте також: У додатку «Київ Цифровий» з’явиться сервіс руху транспорту

“Є такий вислів, що хороша технологія непомітна для клієнта. Я б додав ще, що вона повинна бути природна. Щось, що ми робимо не напружуючись, не думаючи про складність, безпеку і про наслідки вибору. Якщо говорити про транспорт, то мета розумного міста – покрити весь шлях городян і зробити його більш екологічним і зручним”, – заявив експерт.

Чим це корисно для міст? За його словами, місто може економити на організації процесу перевезень, не витрачаючи гроші на обробку готівки. Також, таким чином, можна викорінити “сіру” економіку в перевезеннях, особливо приватних.

Еволюція моделі оплати за допомогою картки. Якщо оператор транспорту (наприклад метрополітен) перейшов на безготівкові оплати у великому місті, то еволюція платежів за проїзд буде така:

  • готівка;
  • жетон;
  • різні картки;
  • оплата з можливістю покупки і жетона, і картки;
  • оплата карткою “в один тап” – в один дотик.

“А ось наступний етап вже складніший. Тоді буде повний цикл: коли ви оплачуєте карткою при вході в метро, а також “тапаєте” карткою при виході з метро. Так система в кінці дня, враховуючи всі ваші пересування в будь-якому громадському транспорті, бере плату”, – розповів Яблунівський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua