При отриманні посилок з-за кордону потрібно буде вказувати ІПН та паспортні дані — законопроєкт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

При отриманні посилок з-за кордону потрібно буде вказувати ІПН та паспортні дані — законопроєкт

Казна та Політика
3154
З 1 лютого 2022 року планується ввести збір кодів ІПН з одержувачів міжнародних поштових та експрес-відправлень. Верховна Рада України планує прийняти в другому читанні пов’язані законопроекти № 4279/4278.
Finance.ua, як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався, що планують депутати.
Як повідомляє Європейська Бізнес Асоціація, 7 вересня року відбулось засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому розглядалось питання внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що пересилаються у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування).
Що пропонують. Нардеп Ніна Южаніна внесла пропозицію зобов’язати одержувачів відправлень під час вручення кожної посилки вказувати індивідуальний податковий номер (ІПН) або номер паспорта до реєстру. У свою чергу компанії, що надають послуги доставки, будуть всі ці дані передавати в митну службу.
Мета нововведень. Держава збирається ретельніше відстежувати, що і в якому обсязі замовляють українці з-за кордону, щоб підвищити ефективність боротьби з контрабандою.
Що каже бізнес. В асоціації зазначили, що це унеможливлює вручення посилки через поштомати або абонентську скриньку.
«Дана норма паралізує звичну роботу всіх компаній, а в галузі зайнято більше 120 тис. людей. Крім того, міжнародні інтернет-провайдери в більшості випадків згорнуть свої програми розвитку щодо України, так як реальним стане ризик відмови від отримання посилок, який оцінюється на рівні до 30%. Для розуміння, яким може бути рівень збитків, в минулому році українці замовили більше 60 млн посилок», — повідомили в ЄБА.
Відтак, питання отримання та зберігання реєстраційних номерів облікової картки платника податків, серій та номерів паспортів операторами у поштових відділеннях, в митних органах, викликає надзвичайне занепокоєння у бізнесу.
«Такі зміни потребують тривалого періоду часу на запровадження та адаптацію передачі такої інформації в контролюючі органи. Це також потребує додаткових фінансових витрат як для бізнесу так і для контролюючих органів. Тож Європейська Бізнес Асоціація закликає Верховну Раду не голосувати дану правку, а сісти за стіл переговорів з бізнесом», — додали в ЄБА.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада на засіданні 27 січня у першому читанні підтримала законопроєкт, яким збільшується ліміт оподаткування міжнародних посилок зі 100 до 150 євро.
Нагадуємо, про всі зміни, які можуть стосуватися ваших гаманців, ми оперативно інформуємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь і не пропускайте важливе.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас