0 800 307 555
0 800 307 555

Понад 30 млрд: Данилишин пояснив результати прибутковості банківського сектору за півроку


Понад 30 млрд: Данилишин пояснив результати прибутковості банківського сектору за півроку

Прибуток банківської системи за 6 місяців 2021 року перевищив 30 млрд гривень, що на 6,3 млрд гривень або на 26,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це написав Голова ради НБУ Богдан Данилишин.

Читайте також: Нацбанк оцінив прибутковість українських банків

Основний внесок у зростання прибутковості банківської системи України зробили збільшення чистих процентних та комісійних витрат банків (на 31% та 28% порівняно із 1 півріччям 2020 року), а також понад триразове зменшення обсягів відрахувань банків у резерви за активними операціями (5,4 млрд гривень порівняно із 17,8 млрд гривень у січні-червні 2020 року).

Рентабельність капіталу банків у червні становила 28,6%, активів – 3,3%.

Ліквідність банківського сектору (коррахунки банків та депозитні сертифікати НБУ) упродовж тижня дещо скоротилася – до 210,5 млрд гривень, проте продовжує бути майже вчетверо більшою від нормативу обов’язкового резервування (54,5 млрд гривень). На скорочення запасу ліквідності в банківській системі основний вплив мало акумулювання коштів на казначейському рахунку Уряду в НБУ, яке перевищило позитивний внесок (у збільшення ліквідності банківської системи) від скорочення обсягу готівки поза банками.

Як заначив Данилишин, операції з НБУ мали обмежений вплив на ліквідність банків, зважаючи на те, що за тиждень до банківської системи надійшло лише 130 млн гривень рефінансування на строк 84 дні за ставкою 9%.

Залишок заборгованості платоспроможних банків за кредитами рефінансування НБУ становить 87 млрд гривень, що майже у 7 разів більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Довідка Finance.ua:

  • Державний ПриватБанк став лідером серед найприбутковіших українських банків за підсумками січня-квітня 2020 року, задекларувавши 17,285 млрд грн чистого прибутку, про це йдеться в даних Національного банку України (НБУ).
  • два державні банки будуть приватизовані в 2021 році, при цьому до кінця 2022 року спишуть проблемних кредитів на понад 400 млрд грн.

Читайте важливі новини про банківський сектор України в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua