0 800 307 555
0 800 307 555

Газпром зупинив закачування газу в ПСГ Європи


Газпром зупинив закачування газу в ПСГ Європи

Російський газовий монополіст Газпром зупинив закачування газу в підземні сховища Європи. Процес скорочення поставок почався 31 липня і вже 2 серпня завершився.

Про це повідомляє Интерфакс.

«За газову добу від 2 серпня сума операцій закачування і відбору з потужностей зберігання на північному заході Європи, якими користується концерн, навіть трохи пішла в мінус», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Газпром» відмовився бронювати додаткові транзитні потужності України

При цьому наголошується, що вже зупинено закачування газу у сховища Бергермеер у Нідерландах і Реден у Німеччині. Водночас почався відбір із підземних сховищ газу Хайдах в Австрії і продовжується закачування в ПСГ Катаріна і Ємгум у Німеччині.

Крім того, Газпром скоротив поставки газу газопроводом Ямал-Європа, який проходить через Білорусь і Польщу до Німеччини. Так, з 30 липня по ньому прокачувалии 84 млн кубометрів, а сьогодні потік упав нижче 50 млн кубометрів.

Раніше повідомлялося, що Газпром штучно обмежує поставки газу в Європу, провокуючи його подорожчання. Через гострий дефіцит європейські ціни на газ перевищили 500 доларів (близько 420 євро), досягнувши максимуму за 13 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua