0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на тепло для населення можуть зрости на 15-70% — прогноз Укртеплокомуненерго


Ціни на тепло для населення можуть зрости на 15-70% — прогноз Укртеплокомуненерго

За прогнозом міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго», зростання ціни на газ, що постачається за угодами між підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ) та компанією «Нафтогаз Трейдинг», може призвести до підвищення тарифів на теплову енергію для населення на 15-70%.

Про це повідомили в Укртеплокомуненерго.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

«Якщо ціна газу і надалі зростатиме, ТКЕ вимушені будуть коригувати тарифи в бік збільшення, хоча вже на сьогодні, за діючих умов, можна прогнозувати його ріст на 15-70%, в залежності від регіону, міста, територіальної громади», – наголосив віцепрезидент міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

За його словами, на серпень ГК «Нафтогаз Трейдинг» вже виставила ціну газу на рівні близько 15 тис. грн за 1 тис. кубометрів замість 12 тис. грн минулого місяця.

Також є суперечності в угодах між підприємства ТКЕ та газопостачальною компанією.

Зокрема, теплопостачальники повинні щомісячно проводити авансовий платіж за газ, що призводить до вимивання та повної відсутності обігових коштів у ТКЕ. Зумовлено це тим, що населення оплачує послуги на умовах післяплати, а також продовжує накопичувати борги.

Також однією з проблем в Асоціації назвали квотування обсягів газу. Коригування завищених квот у міжсезоння в бік зменшення фактично неможливе, водночас за понаднормовані обсяги використаного газу під час опалювального сезону ТКЕ доведеться заплатити щонайменше на 50% більше.

Довідка Finance.ua:

  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передала повноваження з регулювання діяльності підприємств ТКЕ органам місцевого самоврядування. І саме вони тепер формуватимуть тарифи на тепло. Це передбачено постановою НКРЕКП від 7 липня 2021 року;
  • прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що впровадження річних тарифів на газ із травня вбереже громадян від тарифних стрибків в опалювальний сезон;
  • від червня кияни, що мають борги за комунальні послуги, почали отримувати платіжки із новими нарахуваннями. Відтепер окрім платні по тарифу за опалення та гарячу воду у квитанціях з’явилось по дві нові графи: «Інфляційна складова заборгованості» та «3% річних» (так звана платня за користування коштами).

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua