0 800 307 555
0 800 307 555

«Завалили долар в підлогу»: що буде з курсом найближчими місяцями


«Завалили долар в підлогу»: що буде з курсом найближчими місяцями

У найближчі місяці курс долара в Україні буде коливатися в діапазоні 26.5-27.5 грн/дол, ближче до нижнього краю.

Такий прогноз у Facebook озвучив економіст Тарас Козак.

Читайте також: Наприкінці тижня курс долара здивує українців – ICU

За словами експерта, гривня швидко зміцнюється. “Нацбанк не захотів утримувати курс долара вище знакової позначки 27 грн/дол. Сьогодні на міжбанку вже 26.85 грн/дол.

“Думаю, що в найближчі місяці курс долара буде коливатися в діапазоні 26.5-27.5 грн/дол, ближче до нижнього краю. Проти більш істотного посилення гривні гратиме Мінфін (впадуть доходи бюджету) і традиційно впливові експортери”, – зазначив експерт.

Економіст додав, що доларовий потік в Україну посилюється, чому сприяють сприятливі для нашої економіки світові ціни на експортну продукцію (руда, чорні метали, агропродукція), зростання переказів заробітчан, очікуваний рекордний урожай.

“Україна легко змогла залучити $500 млн через випуск євробондів. Все більш реалістичним виглядає отримання нашою країною подарунка в розмірі $2 млрд 700 млн від Міжнародного валютного фонду протягом двох місяців”, – зазначив економіст.

За словами Козака Україна не матиме серйозних проблем з рекордною виплатою валютних боргів у вересні.

“Цьому сприяє значне перевиконання планів збору доходів бюджету – за перше півріччя надійшло на ₴23.7 млрд більше від очікуваних. Безумовно, однією з основних причин таких рекордів стало зростання цін. Річна інфляція зараз становить близько 10%”, – сказав Козак.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua