0 800 307 555
0 800 307 555

У МВФ розповіли, чого чекають від України


У МВФ розповіли, чого чекають від України

Ухвалення Верховною Радою кількох важливих законів, зокрема про роль міжнародних експертів при відборі членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), є позитивним сигналом, однак необхідний прогрес і в інших секторах.

Про це повідомив представник МВФ Джеррі Райс (Gerry Rice).

“Більше прогресу необхідно в інших секторах (…) Дискусії з владою будуть продовжені”, – сказав він на традиційному брифінгу Фонду в четвер, відповідаючи на питання про шанси України на отримання другого траншу за програмою stand by.

Читайте також: У Європейській комісії розповіли, коли Україна отримає транш від ЄС

Коментуючи недавній візит української делегації на чолі з міністром фінансів Сергієм Марченком до Вашингтона, Райс назвав минулі зустрічі “дуже конструктивними”.

За його словами, обговорювалися питання управління в Національному банку України, банківського нагляду та виведення банків з ринку, фіскального дефіциту, відновлення та посилення антикорупційної системи.

Довідка Finance.ua:

  • МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму Stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
  • Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року – із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня – наступного. Розміри другого і третього траншу – по $700 млн, четвертого – $560 млн і заключного п’ятого – $980 млн. Однак цей план був порушений.
  • Віртуальна місія з першого перегляду програми Stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України. Цю позицію пізніше представники Фонду неодноразово підтверджували.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua