0 800 307 555
0 800 307 555

Баффет роздав половину своїх акцій на благодійність


Баффет роздав половину своїх акцій на благодійність

Уоррен Баффет відзвітував, що вже на 50% виконав обіцянку роздати всі акції своєї компанії на благодійність. Вартість пожертвуваних ним паперів становить близько $100 млрд, ще стільки ж залишилося у 90-річного мільярдера.

Він також повідомив, що виходить зі складу попечителів Фонду Білла і Мелінди Гейтс, які нещодавно вирішили розлучитися.

Мільярдер Уоррен Баффет повідомив, що пожертвував акції Berkshire Hathaway на суму $4,1 млрд п’яти фондам. За його словами, з урахуванням цього траншу він наполовину виконав дану в 2006 році обіцянку роздати всі свої акції інвесткомпанії, на які припадає понад 99% його статків.

«З урахуванням цієї передачі на суму $4,1 млрд я перебуваю на півдорозі», — повідомив Баффет. Він зазначив, що в червні 2006 року володів 474 998 акціями класу А. З них зараз у нього залишилося 238 624 акції на суму близько $100 млрд.
«Всі вони, як і раніше, призначені для благодійності», — підкреслив Баффет.

Мільярдер зазначив, що роздавати гроші, які не приносять реальної користі йому самому або його родині, — це «найпростіший вчинок у світі». «За десятиліття я накопичив майже незбагненну суму, просто займаючись улюбленою справою. Ні я, ні моя сім’я не приносили жодних жертв», — зазначив він. Своє багатство Баффет пояснив “чудесами”, створеними складним відсотком, довгостроковими вкладеннями і “неймовірною країною”.

За підрахунками Баффета, за минулі 16 років він поступово виділив п’яти обраним ним фондам акції Berkshire на $41 млрд. Можливо, зазначив він, якби він почекав і віддав всі ці акції одним траншем зараз, то користі було б більше — вартість такої частки сьогодні перевищувала б $100 млрд. Але Баффет пояснив, що він і його перша дружина воліли жертвувати, поки молоді.

Мільярдер також дав пораду багатим батькам, які роздумують, як вчинити зі своїм капіталом. За його словами, дітям потрібно залишати у спадок «достатньо, щоб вони могли робити що завгодно, але недостатньо, щоб взагалі нічого не робити».

У тому ж оголошенні Баффет повідомив, що вирішив вийти з числа попечителів найбільшого приватного благодійного фонду світу — Фонду Білла і Мелінди Гейтс, які кілька тижнів тому оголосили про розлучення.

«Протягом багатьох років я був попечителем — до того ж бездіяльним — тільки одного одержувача моїх коштів — Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Зараз я залишив цю посаду так само, як вийшов з рад директорів всіх корпорацій, крім правління Berkshire», – заявив Баффет. «Мої цілі на 100% збігаються з цілями фонду, і моя фізична участь жодним чином не потрібна для досягнення цих цілей», — зазначив мільярдер.

Баффет, якому в серпні має виповнитися 91 рік, попросив не вважати його останні рішення «лебединою піснею». Він підкреслив, що продовжує займатися своєю улюбленою роботою і йому «досі подобається перебувати на полі і тримати м’яч у руках». Але визнав, що в його випадку гра вже перейшла в додатковий час.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua