0 800 307 555
0 800 307 555

Японці розробили систему автопілота для будівельної техніки


Японці розробили систему автопілота для будівельної техніки

Сучасні технології автоматичного управління транспортом сильно залежать від системи супутникового позиціонування, сигнали якої просто можуть бути недоступні за природними бар’єрами або під землею.

Японським фахівцям вдалося розробити систему, яка дозволяє автоматиці орієнтуватися в таких умовах.

Як зазначає Nikkei Asian Review, в просуванні подібних технологій на японському ринку зацікавлені будівельні компанії. Компанія Taisei випробувала технологію побудови тривимірної карти тунелів за допомогою системи лазерних датчиків. Скануючи простір навколо себе, будівельна техніка за допомогою цієї технології може не тільки точно пересуватися в потрібному напрямку, але і об’їжджати перешкоди або зупинятися перед ними.

Досі подібну технологію на японському ринку ніхто не пропонував в достатньому для застосування ступені готовності.

Як випробувальна платформа виступив сміттєвоз, який пересувався тунелем зі швидкістю 5 км/год. Перша поїздка з водієм за кермом використовувалася для складання тривимірної карти, наступні машина вже могла здійснювати в автоматичному режимі. Будівельна компанія Obayashi має намір перевести на автопілот всю будівельну техніку до 2030 року, а деякі з конкурентів вже розробили систему дистанційного керування баштовими кранами.

Вона дозволяє виключити необхідність перебування оператора в кабіні крана на великій висоті. Австралійські гірничовидобувні компанії теж цікавляться можливістю автоматизації управління наявною у них технікою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua