0 800 307 555
0 800 307 555

Закупівлю Пакунків маляти знову перенесли


Закупівлю Пакунків маляти знову перенесли

Стало відомо, що тендер на визначення виробника Пакунків маляти знову перенесено на 3 тижні. Причина — слабка тендерна документація, що лишає лазівки для корупції.

Про це повідомляє Офіційне представництво «Пакунка маляти».

Спочатку у Мінсоцполітики планували до кінця лютого 2021 року опублікувати ТЗ (технічне завдання), провести публічні консультації з експертами ринку та залучити для проведення торгів незаангажовану ЦЗО «Професійні закупівлі» (Prozorro). Про це повідомили в листопаді минулого року заступники міністра соціальної політики — Борис Лєбєдцов та Євген Котик.

Проте несподівано для проведення торгів залучили непрофільну ЦЗО «Українські спеціальні системи» (УСС), нещодавно створену при Міністерстві цифрової трансформації України спеціально для закупівлі комп’ютерів і програмного забезпечення. Організація поки що не має відповідного досвіду закупівель дитячої та швейної продукції, а також раніше не проводила закупівлі такого масштабу (620 млн грн).

За тиждень до крайнього терміну подачі пропозицій на тендер УСС на прохання Міністерства змінили тендерну документацію і додали нову вимогу від учасників — надати гарантійні листи на товар конкретного постачальника. Водночас із цим, постачальник відмовляється давати такі листи всім, окрім обраних компаній (нібито «авторизованих» в Мінсоцполітики).

У зв’язку з цими обставинами, один з учасників тендеру подав скаргу в АМКУ на ці вимоги, і в день подачі тендерних пропозицій УСС визнав факт порушень. А також, скасував свої ж зміни тижневої давності та переніс термін подачі на тендер на три тижні.

«Міністерство соціальної політики робить все, щоб якомога довше залишалися спецкартки замість Бебі-боксів — натуральної допомоги для новонароджених» — коментує ситуацію Олександр Соколовський, член президії Федерації Роботодавців України. На думку експерта, Міністерство свідомо затягує процедуру проведення тендерних закупівель нових Пакунків маляти.

Наразі залишилось не більше декількох десятків Пакунків на всю Україну, тому батьки новонароджених досі не мають вибору і повинні оформлювати допомогу виключно у вигляді спеціальної картки ПриватБанку. Процедура верифікації та нарахування допомоги займає не менше місяця з моменту народження дитини. А в деяких випадках триває до 3−4 місяців.

До офіційного представництва Пакунка маляти в Україні неодноразово зверталися батьки, яким банк взагалі відмовив у оформленні спеціальної картки «Пакунок малюка». Причина відмови — наявність заборгованості на інших рахунках у ПриватБанку. Проте новонароджений не може відповідати за кредитні лінії своїх батьків і має бути забезпечений державою тими самими послугами, що й всі інші діти.

Довідка Finance.ua:

  • У звіті Рахункової палати зазначено, що розміру грошової компенсації вартості «Пакунка малюка» в 5 тис. грн недостатньо для самостійного придбання батьками немовлят повного переліку товарів, що входять у «бебі-бокс». Так, при придбанні аналогічних речей вроздріб його вартість фактично збільшується з 5 до 9 тис. грн.
  • За час існування програми асортимент пакунка значно розширився, а кількість речей у пакунку збільшилася втричі.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua