0 800 307 555
0 800 307 555

«Ресурсний» законопроєкт Кабміну: які податки хочуть підвищити в Україні


«Ресурсний» законопроєкт Кабміну: які податки хочуть підвищити в Україні

Кабмін 2 червня зареєстрував у Верховній Раді проєкт змін до Податкового кодексу. Зокрема, запропоновано збільшити ставку екологічного податку та акцизного податку на алкоголь, а також підвищити ренту за користування надрами. У разі ухвалення законопроєкту держбюджет зможе додатково отримувати близько 50 млрд грн щорічно.

Читайте також: Шахраї розсилають українцям листи про «несплачені податки»: як не стати жертвою

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що ставки податків не переглядалися від 2019 року, а ставки акцизу на алкоголь – від 2017 року. Але поточна економічна ситуація вимагає переглянути підходи до стягування податків.


Інфографіка: Слово і діло

У законопроєкті Мінфін запропонував на 5% підняти ставки акцизного податку на алкоголь, екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення, за скиди забруднювальних речовин у водні об’єкти та за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості) і рентної плати за користування частотним ресурсом.

Ставку екологічного податку за скидання забруднювальних речовин у водні об’єкти хочуть підвищити в 1,6 раза (з 2029 року – у 8 разів), за викиди СО2 в атмосферу – з 10 грн за тонну до 30 грн, за відходи гірничої промисловості – з 0,49 грн за тонну до 1,5 грн.

На 14,5% може бути підвищена рентна плата за спеціальне використання води і лісових ресурсів, а також за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

До речі, про зміни у податковому законодавстві ми також пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Долучайтеся, щоб не пропустити найважливіші новини для вашого гаманця! 🤫

Відповідно до міжнародних зобов’язань Україні необхідно також змінити підхід до визначення ставки акцизного податку на пиво. Зараз пиво обкладається акцизним податком у розмірі 2,78 грн за літр напою будь-якої міцності. У законопроєкті податок пропонують вираховувати за міцністю напою, а не за літражем. Якщо зміни ухвалять, то акциз на літр пива з вмістом спирту 4% становитиме 2,39 грн, з вмістом спирту 8% – 4,79 грн.

Зміни до Податкового кодексу також передбачають збільшення податку на доходи фізичних осіб від продажу третього і наступних об’єктів нерухомого майна з 5% до 18%.

Нововведення заплановані і в частині ПДВ. Мінфін пропонує встановити обмеження на відшкодування ПДВ для посередників, які купували або імпортували товари, які надалі реалізовувалися в Україні. Також можуть запровадити ПДВ для операцій Нацбанку з реалізації дорогоцінних металів.

Ще одна пропозиція Мінфіну – скасувати пільгу з акцизного податку для платників, які здійснюють постачання електричної енергії (когенераційної або з відновлюваних джерел).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua