0 800 307 555
0 800 307 555

Банк Англії визнав bail-in єврооблігацій ПриватБанку


Банк Англії визнав bail-in єврооблігацій ПриватБанку

Банк Англії ухвалив позитивне рішення за запитом Національного банку України (НБУ) про законність проведеної в кінці 2016 року за націоналізацію ПриватБанку (Київ) операції bail-in чотирьох випусків його єврооблігацій, випущених через британську спеціально створену компанію (SPV) Credit Finance plc на $ 595 млн.

Про це йдеться в повідомленні Банку Англії.

«Відповідно до розділу 89H Банк Англії вирішив визнати bail-in ПриватБанку, і Казначейство Її Величності схвалив це рішення», — сказано в повідомленні.

Читайте також: У Фонді гарантування виключають повернення ПриватБанку колишнім власникам

У ньому вказується, що таке визнання дає право розглядати проведену операцію як bail-in і згідно з англійським законодавством, але водночас не впливає на депозити в британських банках.

Банк Англії уточнив, що, згідно з розділом 89H закону про банківську діяльність 2009 року, він провів аналіз, щоб визначити, чи відповідає проведений третьою країною bail-in за своїми цілями і очікуваними результатами режиму банкрутства в Великобританії. Банк Англії може прийняти рішення про визнання лише за погодженням Казначейства Її Величності.

«Визнання не означає схвалення вжитих заходів і не має на меті вплинути на якесь правове оскарження цих дій, подане в юрисдикцію країни походження відповідно до законодавства України», — вказується в документі.

Bail-in – інструмент врегулювання неспроможності, який дозволяє списати або конвертувати акції, борги та інші зобов’язання банку для покриття збитків і рекапіталізації банку. Це також дозволяє покладати збитки на акціонерів і незабезпечених кредиторів шляхом анулювання або зменшення суми їхніх вимог. Цей інструмент знижує ймовірність того, що для порятунку банку будуть потрібні державні кошти.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua