0 800 307 555
0 800 307 555

ФОПи скаржаться на відмови в отриманні 8000 грн: експерт пояснив причини


ФОПи скаржаться на відмови в отриманні 8000 грн: експерт пояснив причини

В 2021 році фізичні особи-підприємці (ФОП), які мають право на отримання одноразової допомоги в розмірі 8000 грн згідно з постановою Кабміну, скаржаться на відмови, які приходять в «Дії».

Причиною цього може бути Пенсійний фонд, який не вносить вчасно зміни в дані застрахованих осіб. Так вважає президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак.

Як пояснив експерт, ще в грудні багато ФОПів дізналися, що перші 8000 грн їм не передбачені через неправильний порядок розташування КВЕД.

«При реєстрації ФОП та виборі переліку КВЕДів, в рамках яких буде вести діяльність майбутній підприємець, ніхто навіть не замислювався, що важливість першого КВЕД колись знадобиться. Часто держреєстратору список подавався в порядку зростання номерів або хаотично», — каже Чумак.

Однак бізнесмени, які все ж внесли зміни до цього порядку після 1 січня, все одно залишилися ні з чим.

«Дані про ваші КВЕДи „Дія“ підтягує від Пенсійного фонду станом на кінець 4-го кварталу 2020 року. А там … не поспішають внести зміни в дані застрахованих осіб згідно з інформацією, отриманою від Державної податкової служби про зміну реєстраційних даних ФОП», — уточнив він.

При цьому останній день подачі заявок на отримання виплат — 18 травня. Експерт прогнозує, що ПФУ і далі «не поспішатиме», якщо Кабмін не прискорить цей процес.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада 30 березня прийняла президентський закон про фінансову допомогу ФОП під час карантину. Документ, зокрема, передбачає, що застрахований ФОП або працівник, який у нього працює, має право на отримання допомоги з держбюджету на підставі самостійного звернення у розмірі 8 тис. грн.
  • Крім цього, підприємці та працівники можуть потенційно розраховувати на допомогу від місцевої влади в розмірі, який буде визначений органами місцевого самоврядування.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua