0 800 307 555
0 800 307 555

Частка долара США в світових валютних резервах впала до 25-річного мінімуму


Частка долара США в світових валютних резервах впала до 25-річного мінімуму

Частка доларових резервів в авуарах центробанків за IV квартал 2020 року скоротилася до 59%, що є найнижчим показником за останні 25 років.

Про це йдеться у звіті «Структура офіційних валютних резервів», опублікованому міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як наголошується в документі, така тенденція відображає зниження ролі долара у світовій економіці в умовах конкуренції з іншими валютами, використовуваними центробанками в міжнародних операціях.

«Частка доларових активів в резервах центральних банків скоротилася на 12 процентних пунктів (з 71 відсотка до 59 відсотків) з моменту введення євро в 1999 році», — йдеться в звіті МВФ.


Графік: МВФ

Згідно з даними Фонду, частка євро в резервах центральних банків протягом цього періоду стабільно коливалася на рівні 20%. Водночас збільшилася частка інших валют: так, станом на кінець 2020 року австралійський долар, канадський долар і китайський юань займали по 9% в резервах центробанків.

Згідно з прогнозом МВФ, частка долара США у світових резервах продовжить знижуватися, оскільки центральні банки країн з ринком, що формується, і держав, що розвиваються, прагнуть ще більше диверсифікувати валютну структуру своїх резервів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua