0 800 307 555
0 800 307 555

Настрої українського бізнесу знову погіршилися


Настрої українського бізнесу знову погіршилися

Український бізнес у квітні 2021 року погіршив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) впав до 46,9 пунктів.

Про це свідчать дані щомісячного опитування підприємств України, яке проводить Національний банк України.

Таким чином, індекс знову опустився нижче рівноважного значення (50 пунктів).


Графік: НБУ

Як зазначається в повідомленні, причиною погіршення настроїв стало посилення карантинних обмежень та зростання невизначеності.

Читайте також: Бізнес очікує курс долара на рівні 29,15 UAH/USD

За даними опитування, респонденти промисловості, торгівлі та сфери послуг погіршили оцінки щодо результатів своєї діяльності, найсильніше – сфери послуг, які найбільше відчули наслідки посилення карантинних обмежень.


Таблиця: НБУ

Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини і товарів постачальників та поки не очікують на збільшення чисельності своїх працівників.

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 5 до 23 квітня 2021 року. В опитуванні взяли участь 297 підприємств. Серед опитаних підприємств 41,8% – компанії промисловості, 30,3% – сфери послуг, 23,9% – торгівлі, 4,0% – будівництва. 37,0% респондентів – великі підприємства, 30,0% – середні, 33,0% – малі.

Результати опитувань відображають лише думку респондентів-керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Зазначимо, оновлений макропрогноз Національного банку України (НБУ) ґрунтується на припущенні про збереження адаптивного карантину в першому півріччі 2021 року. Очікується послаблення поточних обмежень вже з травня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua