0 800 307 555
0 800 307 555

KSE прогнозує, що курс гривні буде щорічно знецінюватися


KSE прогнозує, що курс гривні буде щорічно знецінюватися

20 квітня Київська школа економіки презентувала прогноз макроекономічних показників та сценаріїв розвитку економіки України на 2021−23 роки.

Про це сказано в середньостроковому макроекономічному прогнозі KSE.

ВВП Згідно з прогнозом, за базового сценарію, очікуване зростання реального ВВП України у 2021 році становить 4.7%. Повільне відновлення європейських країн стримуватиме розвиток економіки у 2022 році, відповідно ВВП зросте лише на 2.7%. Але довгострокові ефекти від інфраструктурних проектів та сильніший притік іноземних інвестицій сприятимуть прискоренню зростання у 2023 році до 3.7%.

Зростання інфляції у 2021 році (у річному вимірі) очікується на рівні 7.7%. Наступними роками інфляція залишатиметься близькою до рівня у 5% (цільового рівня НБУ) як результат помірного передбачуваного зростання енергоносіїв, помірної девальвації гривні та нижчого за рівноважний попиту.

У другій половині 2021 року почнеться помірна девальвація гривні.

Курс. У кінці 2021 року курс гривні до долара становитиме 28.9 грн за дол. США, після чого щорічно знецінюватиметься темпами не вищими за 4% (до 31 грн/дол у 2023-му).

🎬 Дізнавайтесь першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua 🤑

Дефіцит бюджету в 2021 році становитиме 5.5%. Високий обсяг ліквідності у світі полегшуватиме запозичення навіть у разі відкладення програми з МВФ. Монетарна політика є відносно нейтральною по відношенню до інфляції на горизонті основного впливу ставки. Короткостроковість (обумовленість факторами пропозиції) інфляційного шоку у 2021 році означатиме можливість для НБУ утримання процентної ставки на нейтральному рівні.

«Поточна макроекономічна ситуація є сприятливою для України. Світова економіка поступово відновлюється, що стимулює посилення економічної активності й вдома. Але перспективи нашої економіки в постковідному світі залежать від реформ та притоку зовнішніх інвестицій», — коментує керівник центру макроекономічного моделювання Юрій Шоломицький.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua