0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ зобов’язав небанківські фінустанови розкривати власників


НБУ зобов’язав небанківські фінустанови розкривати власників

Національний банк затвердив вимоги до структур власності надавачів фінансових послуг. Зміни запрацюють з 17 квітня 2021 року.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

«Всі небанківські фінансові установи (окрім кредитних спілок), а також лізингодавці, оператори поштового зв’язку, які мають право надавати окремі фінансові послуги, повинні будуть подати до Національного банку інформацію про свою структуру власності. Вони також мають опублікувати її на власних вебсайтах», — сказано в повідомленні.

Крім цього, усі компанії, які звертатимуться до Національного банку для отримання ліцензії, також повинні розкривати своїх власників та зв’язки між ними.

До 17 червня 2021 року небанківські фінансові установи повинні розкрити свої структури власності. Упродовж 6 місяців з дати набрання чинності новими правилами, тобто до 17 жовтня 2021 року, компанії, які не мають прозорих структур власності, матимуть змогу виправити цю ситуацію та привести їх у відповідність до нових вимог.

Основні вимоги до прозорості структур власності:

 • небанківські фінустанови мають відображати інформацію про всіх власників істотної участі та ключових учасників;
 • також вони повинні розкривати характер взаємозв’язків між ними. Документи про структуру власності мають містити повну та достовірну інформацію на дату подання;
 • всі власники істотної участі мають погодити таке володіння з регулятором. Йдеться, як про набуття істотної участі, так і її збільшення;
 • у структурі власності не має бути осіб, яким заборонено володіти корпоративними правами та/або здійснювати значний або вирішальний вплив на діяльність установи.

Ознаки непрозорої структури власності:

 • відсутність власників істотної участі;
 • циклічна структура власності;
 • використання трастових конструкцій із порушенням встановлених вимог;
 • непогодження з регулятором набуття істотної участі.

Наслідки невідповідності структури власності вимогам:

 • регулятор надаватиме час установам для виправлення ситуації у разі виявлення проблем зі структурою власності. Однак, у разі їх неусунення Національний банк матиме право прийняти рішення про анулювання всіх ліцензій, виданих установі або особі.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua