0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: зберігається інтрига з обліковою ставкою НБУ


Міжбанк: зберігається інтрига з обліковою ставкою НБУ

Четвер на валютному ринку пройде досить динамічно.

З одного боку, поки що зберігається інтрига в частині рішення Нацбанку щодо облікової ставки. О 14:00 буде оголошено рішення Правління НБУ, і за нашим прогнозом її підвищать з чинних 6,5% річних до 7%. Швидше за все, нерезиденти також чекають її підвищення і залежно від рішення регулятора — будуть сьогодні і в найближчі дні по-різному поводитися на вторинному ринку ОВДП. Це буде позначатися і на їхніх виходах на валютний міжбанк. Вони зазвичай проходять через Сітібанк, і його виходи з купівлею/продажем валюти під подібні операції іноземців — істотно впливають на ситуацію на торгах і курсовий тренд.

З іншого боку — починається період бюджетних платежів, і гривня в дефіциті, що грає на руку нацвалюті і зміцнює її позиції. Експортерам зараз немає особливої потреби притримувати валютну виручку, а їхні надії спільно зі спекулянтами на швидкий зліт котирувань істотно вище 28 гривень — постійно стикаються з суворою реальністю. У бізнесу в період локдауну немає особливого надлишку гривні, і валютні операції у клієнтів-покупців вельми обмежені. А раз так, то і попит на валюту у представників реального сектору невеликий. У подібній ситуації особливо «розігнати» курс продавцям не вдається. Тому сьогодні спекулянти в основному будуть заробляти тільки у форматі «в дві сторони» без особливої гри «на підвищення» або «на зниження». Паралельно вони постараються заробити на стрибках курсу євро. Ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках тривають, мета в 1,20 долара за євро вже не за горами, і це хороший шанс на цьому заробити. Грою за курсом євро щодо гривні сьогодні і продовжать активно займатися спекулянти.

В іншому ж клієнти будуть закривати поточні господарські операції і готуватися до сплати податків.

За нашими прогнозами, статистика міжбанку 15 квітня не перевищить $ 130−145 млн при здійсненні до 580 угод. Ми як і раніше не прогнозуємо виходів на торги Нацбанку з інтервенціями з купівлі/продажу долара, оскільки ринок сам знаходить відносну рівновагу між попитом і пропозицією, а також компроміс по курсу. Тому регулятору зараз немає особливого сенсу активно виходити на ринок.

Котирування міжбанку, за прогнозами, в четвер будуть в межах: долар — коридор 27,80 — 28,05 грн, євро — коридор 33,25−33,60 грн.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,89 / 27,91
Євро — 33,34 / 33,37

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua