Міжбанк: курсова інтрига наростає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: курсова інтрига наростає

Валюта
869
П’ятниця пройде складно на валютному ринку і з елементами інтриги по курсу. Точніше, з курсоутворенням в цілому і трендом по курсу на найближчий час. Практично три дні поспіль курс долара на міжбанку росте і вчора досяг позначки в 28 гривень. Як і раніше, особливих причин для цього немає. Багато в чому спрацьовує психологічний фактор, але до нього додається відкладений попит на валюту з боку тих гравців, хто до цього вичікував мінімальних значень курсу. Зараз котирування ростуть і ці клієнти почали активно закривати свої операції на побоюваннях їх подальшого зростання. А майбутні надходження гривні експортерам у вигляді відшкодувань ПДВ — також зміцнюють віру частини клієнтів у подальше зростання котирувань.
Але якщо дивитися об’єктивно, економіка країни не зростає, карантинні обмеження згортають обсяги багатьох бізнесів, що скорочує потреби у валюті у реального сектора. Більше того, початок посівної кампанії у аграріїв стимулює продаж ними їхніх валютних ресурсів. Це має бути досить великою підстраховкою для нацвалюти. Проте, курс зростає. НБУ поки в процес не втручається, але якщо так піде і далі – без регулятора не обійдеться. Саме питання, коли Нацбанк вирішить втрутитися і при якому курсі, основна інтрига для учасників ринку на сьогодні.
Крім цього, гривневі ресурси компаній не безмежні. Навіть з урахуванням потенційних надходжень відшкодувань ПДВ і погашень відсотків по п’яти гривневих випусків ОВДП 31 березня компанії відчувають певний дефіцит гривні. Витрачаючи кошти на поточну господарську діяльність, у них не залишається багато ресурсів на купівлю валюти. І це обмежує потенційний обсяг валюти, що купується на міжбанку, до кінця березня.
За нашими прогнозами, сьогодні спекулянти і великі продавці продовжать спроби зіграти «на підвищення», але їхні апетити будуть обмежені реальними можливостями покупців. Якщо покупці дружно не будуть «вестися» на подальше зростання курсу, не факт, що він продовжиться. Оскільки навіть вчора при тестуванні курсу в 28 гривень і вище, втім, ажіотажу не було. І це позитивний сигнал для тих, хто сподівається на припинення зростання валютних котирувань. Тому перспективи по гривні в частині зростання курсу не такі вже й негативні.
За нашими розрахунками, обсяг операцій на міжбанку в п’ятницю буде в межах $ 125−155 млн при здійсненні до 380−470 угод.
Котирування міжбанку, за прогнозами Finance.ua 26 березня будуть у межах:
  • Долар — коридор 27,85−28,05 грн,
  • Євро — коридор 32,75−33,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 27,75−28,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
  • Євро: в банках коридор 32,70−33,30 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 32,75−33,10 грн при спреді до 25 коп.
Курс долара на Міжбанку — графік:
Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 27,98 / 28,00
євро — 33,01 / 33,03
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас