Данці мають можливість отримати 20-річну іпотеку під 0% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Данці мають можливість отримати 20-річну іпотеку під 0%

Нерухомість
1658
Країна з найдовшою історією від’ємних ставок пропонує власникам будинків 20-річні позики з фіксованою процентною ставкою, рівною нулю.
Про це повідомив Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.
«З початку цього року власникам датських будинків пропонується можливість встановити свою іпотечну процентну ставку на рівні нуля відсотків протягом двадцяти років. Такий сценарій розвитку потрібен і Україні», – прокоментував Парцхаладзе.
Він підкреслив, що сьогодні громадяни потребують зручних умов для отримання іпотеки, адже саме це стане потужним поштовхом для подальшої роботи будівельної галузі.
За повідомленням Bloomberg, три банки планують укласти довгострокові угоди: Nordea Bank Abp почав пропонувати угоди з 5 січня і принаймні два інші банки заявили, що будуть робити те саме.
Данія виділяється у світовому контексті, оскільки країна жила з від’ємними ставками центрального банку довше, ніж будь-яка інша. У 2012 році Данія знизила курс центрального банку до нуля, щоб захистити свій курс відносно євро. Відтоді датські позичальники користуються низькими іпотечними витратами.
Як працює іпотека в Данії:
  • країна має так звану прохідну систему, при якій іпотечні кредити безпосередньо прив’язуються до покритих облігацій, що використовуються для фінансування позик;
  • кредитори виступають посередниками між позичальниками та інвесторами, приносячи дохід за рахунок комісій, а не процентних ставок.
У серпні 2019 року третя за величиною фінансова установа країни Jyske Bank запропонувала десятирічні угоди з фіксованою ставкою за ціною -0,5 відсотка. Це означало, що позичальникам потрібно буде повернути 99 500 з кожних 100 000 запозичених крон, якщо вони повністю виплатять позику в кінці терміну.
Totalkredit, підрозділ найбільшого іпотечного кредитора в Данії, Nykredit Realkredit A / S, заявляє, що також буде пропонувати 20-річні позики під 0%.
За словами Лізи Бергманн, головного економіста з питань житлового будівництва Nordea Kredi, облігації, що підтримують іпотечні кредити, можуть досягти рекордно високих цін.

Довідка Finance.ua:

  • 15 лютого Кабмін спростив умови надання іпотеки під 7%.
  • Тепер, щоб стати учасником програми «Доступна іпотека» під 7%, не обов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.
  • Скасовано вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас