0 800 307 555
0 800 307 555

Третейські суди в Україні хочуть перезавантажити


Третейські суди в Україні хочуть перезавантажити

В Україні хочуть удосконалити створення і діяльність третейських судів. Верховна Рада схвалила за основу законопроект № 3411.

Про це стало відомо з трансляції засідання ВР.

«За» документ проголосували 227 нардепів.

Цей закон пропонує посилити вимоги до організацій, при яких можуть функціонувати постійно діючі третейські суди, і розширити повноваження органів третейського самоврядування.

Документ пропонує змінити порядок державної реєстрації третейських судів. Міністерство юстиції хочуть визначити єдиним суб’єктом держреєстрації постійно діючих третейських судів. Зараз же таку функцію, крім Мін’юсту, мають і інші суб’єкти державної реєстрації.

Посилюються вимоги до організацій, при яких можуть утворюватися постійно діючі третейські суди. Прописано, що вони повинні бути неприбутковими і внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. При цьому термін їх діяльності з моменту державної реєстрації як юридичної особи до прийняття рішення про утворення третейського суду повинен бути більше п’яти років.

Планується розширити і підвідомчість справ, які можуть розглядати третейські суди. Їм хочуть дати право розглядати спори у справах про нерухоме майно.

Також уточнюється компетенція третейського суду в частині розгляду справ у суперечках щодо захисту прав споживачів.

У документі закладена норма про перереєстрацію постійно діючих третейських судів відповідно до нових вимог закону. Діяльність постійно діючих третейських судів, які не звернутьсяся до органу держреєстрації в установлений строк, будуть припиняти в судовому порядку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua