0 800 307 555
0 800 307 555

Криклій назвав вокзали, які готують до концесії


Криклій назвав вокзали, які готують до концесії

Кабмін має намір передати в концесію шість залізничних вокзалів в Україні, включаючи київський.

Про це розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв’ю РБК-Україна, яке було опубліковано у вівторок, 26 січня.

Читайте також: В уряді хочуть дозволити укладати концесійні угоди до 50 років

Криклій зазначив, що передача вокзалів в концесію може зробити об’єкти незбитковими.

«Це буде, швидше за все, як нам рекомендує наш партнер Світовий банк, IFC, у форматі 1+1: тобто один великий вокзал і один менший вокзал. Тоді ми можемо знаходити стратегічного концесіонера, який зацікавлений у великому вокзалі. Маленький йому буде в донавантаження», — пояснив він.

За словами Криклія, це почнеться вже в цьому році, будуть запускати концесійні конкурси.

«Ми плануємо зараз київський з вінницьким вокзалом. Потім у нас Миколаїв, Дніпро, Харків і Чоп. Щодо цих об’єктів ще вивчаємо, як краще їх можна скомплектувати в цьому форматі 1+1. Можливо, Чоп буде йти в парі зі Львовом, тому що це більш логічно, враховуючи локацію», — заявив він.

Також міністр пояснив, чому державні аеропорти залишають поза передачею в концесію. За його словами, Україна не хотіла б їх «дешево віддавати».

«Тому з тих концесійних проектів, державних аеропортів ми взяли паузу до періоду, коли авіація відновиться. Щодо регіональних аеропортів, які на балансі облрад — там інша ситуація», — зазначив Криклій, додавши, що вони також повинні знаходити постійного стратегічного партнера.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua