0 800 307 555
0 800 307 555

В уряді хочуть дозволити укладати концесійні угоди до 50 років


В уряді хочуть дозволити укладати концесійні угоди до 50 років

Кабмін підтримав законопроєкт про запровадження довгострокових зобов’язань у рамках державно-приватного партнерства (концесії).

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Мета законопроєкту:

  • забезпечити повноцінне функціонування механізму державно-приватного партнерства для усіх сфер діяльності та створити умови для зростання обсягу залучених інвестицій.

Так, наразі в Україні існує прогресивний механізм співробітництва між державою та бізнесом — державно-приватне партнерство (ДПП).

Суть нового механіхму. Основна відмінність цього механізму від будь-яких інших — це довгостроковість, адже договір у рамках ДПП укладається терміном від 5 до 50 років. Такі договори передбачають виконання певних фінансових зобов’язань протягом всього строку дії договору. Для проєктів у соціальних сферах та сфері автомобільних доріг ці зобов’язання можуть бути критичними.

Як це діє сьогодні. На сьогодні держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання, оскільки діє принцип трирічного бюджетного планування. Тому Мінекономіки розробило законопроєкт, що гарантуватиме інвесторам виконання державою своїх довгострокових зобов’язань в рамках державно-приватного партнерства.

«Наразі пріоритетні інфраструктурні проєкти, які мають високе суспільне значення, не є привабливими для приватного бізнесу. Залучення приватного капіталу з метою їх реалізації потребує удосконалення бюджетного законодавства. Прийняття відповідного закону Верховною Радою України створить умови для реалізації масштабних інфраструктурних проєктів на умовах ДПП», — прокоментувала заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина Новікова.

Читайте також: В Україні запрацює скринінг іноземних інвестицій у стратегічні об’єкти

Так, інвестовані кошти дозволять модернізувати існуючу та створити нову інфраструктуру України у соціальній, транспортній, енергетичній, житлово-комунальній сферах для надання якісних послуг громадянам.

Крім того, документ врегулює спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування державного значення, побудованих на умовах ДПП.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua