0 800 307 555
0 800 307 555

Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився незначно і різноспрямовано, офіційний курс долара, що запізнюється, ще зростав, на інших же сегментах ринку він стояв на місці або знижувався.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, який встановлює НБУ, зріс з 28,05 до 28,16 грн (+0,4%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час знизилися з 28,23/28,26 до 28,15/28,17 (-0,3%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень змінилися з 28,10/28,34 до 28,10/28,30. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею скоротився з 0,8% до 0,7% за рахунок зниження курсу продажу при незмінній купівлі.

Як зазначає Андрій Гойлов, аналітик RoboForex, головною подією минулого тижня стало засідання НБУ, на якому було прийнято рішення зберегти колишню облікову ставку. У разі зростання інфляції регулятор готовий підвищити її з нинішніх 6% річних до 7%. Отже, прибутковість ОВДП до кінця року теж може зрости, що залучить в дані папери нерезидентів.

Крім того, Нацбанк завдяки допомозі міжнародних партнерів прогнозує збереження своїх резервів в цьому році на рівні в 30 млрд доларів США. Все це має виступити фактором стабілізації курсу національної валюти до долара США і євро.

«Сьогодні багато підприємств відновлять повноцінну роботу після закінчення „жорстких“ карантинних обмежень. Ймовірно, почнеться зростання попиту на валюти з боку імпортерів. Завтра Мінфін проведе розміщення гривневих ОВДП з погашенням через 6, 18, 24 і 36 місяців. Якщо нерезиденти візьмуть участь в аукціоні, то їхню пропозицію компенсує попит імпортерів, — каже Гойлов. — Цього тижня за курсом долара США проти гривні очікую зміцнення до рівня 28,30. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, зміцниться до позначки 34,45».

А ось на думку Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, цього тижня варто очікувати незначного зниження курсу долара до гривні на міжбанку при збереженні курсів на готівковому ринку.

«Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн, а готівковий долар в банках залишиться поблизу 28,1/28,3 грн», — прогнозує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua