0 800 307 555
0 800 307 555

В ДПС пропонують за несплату податків притягувати до кримінальної відповідальності


В ДПС пропонують за несплату податків притягувати до кримінальної відповідальності

В Україні необхідно посилювати заходи і відповідальність за несплату податків, зокрема, притягувати до кримінальної відповідальності.

Таку думку висловив голова ДПС Олексій Любченко в інтерв’ю інтернет-виданню «Гордон».

«Організація схем ухилення від сплати податку стала частиною української бізнес-культури. І страшно те, що організатори дуже агресивних схем ухилення від сплати податків себе не вважають злочинцями. Ну от взагалі. А ця культура (через яку, зокрема, гинуть люди, не одержуючи вчасно допомоги в лікарнях) — громадська безпека. Це якраз і є той договір, який під загрозою в державі. Власне кажучи, деградація відбувається через те, що злочинці не розуміють ступеня своєї провини», — впевнений Олексій Любченко.

Читайте також: Чи потрібно оподатковувати перекази від заробітчан — відповідь ДПС

На думку очільника ДПС, наразі в Україні важливим є питання розкриття персональних даних. Адже сьогодні усі постійно патріотично говорять про бюджет, але у багатьох патріотизм закінчується, щойно доводиться платити податки.

«Я не розумію як керівник податкової служби, як у нас протягом останніх п’яти років купили 1400 автомобілів набагато дорожчих від $ 100 тис. за штуку. Люди витратили понад 4 млрд грн. А доходів у них за сім років — я подивився — вистачило б тільки на колеса до цих автомобілів. Там і Bentley, і Mercedes, і McLaren… У них на колеса забракло б грошей… Тобто тільки приблизно це — несплачені мільярди податків. Це до податкової служби питання? Напевно, і до податкової теж. Але як вони могли купити автомобіль у салоні, коли тільки 50 тис. готівкою можна заплатити? Ніяк не мільйони, десятки мільйонів. От як?! Система фінансового моніторингу, система відповідальності – виникає низка суперечностей, ми маємо на це відповідати. Тобто має бути комплексна робота», — наголосив Олексій Любченко.

Очільник ДПС вважає, що сьогодні в Україні настав час, коли треба проводити економічно грамотний, демографічно сучасний перепис населення, а також запроваджувати нульове декларування.

За його словами, наразі це питання номер один у Президента. Вже тривають дебати у профільних комітетах, в якій формі це необхідно проводити, існує кілька моделей.

«Я взагалі за нульову декларацію. Це не просто нульова декларація — від завтра має все запрацювати: 5 тис. — отже, 5 тис. платіж; 50 тис. готівкою — отже, 50 тис. готівкою. Тоді воно все буде правильно обертатися, і гроші будуть працювати в економіці», — розповів Олексій Любченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua