0 800 307 555
0 800 307 555

Як списати борг з ЄСВ (інструкція)


Як списати борг з ЄСВ (інструкція)

Скоро закінчується гарантований законом термін, коли фізособи-підприємці (ФОП) та самозайняті особи можуть подати документи на списання заборгованості з єдиного соціального внеску. Про те, як списати борг, пише UBR.ua.

«Коло суб’єктів, які мають право на таке списання, не змінюється: це фізособи-підприємці (крім фізосіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність», — розповідає керівний партнер ЮК «Winner» Ігор Ясько. Під другою мається на увазі наукова, літературна, артистична, художня, освітня або викладацька, а також медична, юридична практика, в тому числі адвокатська, нотаріальна діяльність, а також релігійна (місіонерська) та інша діяльність, яка приносить дохід.

Для того щоб скористатися правом на списання, необхідно:

 • щоб платником не було отримано дохід (прибуток) від діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО;
 • подати передбачені законом документи до 1 березня 2021 року.

Списанню підлягають всі борги з ЄСВ, що накопичилися за чотири роки.

Які документи потрібні для ФОП:

 • Заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, яка подається державному реєстратору за місцем перебування реєстраційної справи ФОП (якщо така заява не подавалася раніше);
 • Заява про списання заборгованості;
 • Звітність з ЄСВ відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464-VI за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, яка здається до податкового органу за основним місцем обліку (якщо такі звіти не були подані раніше або містять помилки). Звітність з ЄСВ обов’язково повинна відображати дані за період з 01.01.2017 року до дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності включно у зазначеному періоді, який закінчується 1 грудня 2020 року.

Документи для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність:

 • Заява про списання заборгованості;
 • Заява про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не подавалася раніше);
 • Звітність відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464-VI за період з 1 січня 2017 до 1 грудня 2020 року (якщо звітність не подавалася раніше або була подана з помилками).

Зазначена письмова заява про списання заборгованості подається на ім’я начальника територіального управління ДПС у довільній формі.

Довідка Finance.ua:

 • Державна податкова служба України в автоматичному режимі списала податкові борги майже 3,7 млн платників податків.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua