0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: чи буде долар нижче 28 грн


Міжбанк: чи буде долар нижче 28 грн

Після робочої суботи в Україні та роботи по долару на умовах ТОМ в неробочий в США понеділок (День Мартіна Лютера Кінга) – вітчизняний валютний ринок нарешті увійде сьогодні 19 січня в свій звичайний діловий ритм. З урахуванням вчорашньої низької активності на міжбанку, що втім не завадило під кінець сесії спекулянтам догнати курс долара до рівня 28,23/28,26 гривень, вівторок обіцяє бути дуже цікавим днем ​​на торгах.

На користь гривні зіграє пік бюджетних платежів у клієнтів (за багатьма податками сьогодні останній день їх сплати), а також аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Дефіцит гривні у компаній-експортерів для розрахунків з державою змусить їх активніше продавати валютну виручку і паралельно знизить можливості в купівлі валюти у імпортерів. А пропозиція чиновниками на аукціоні облігацій на 84, 413, 756, 1218 і 2317 днів здатна зацікавити не тільки місцевих інвесторів, а й іноземців. Це призведе до зростання пропозиції валюти на ринку і спрацює на користь нацвалюти. Правда, свої корективи в цей процес внесуть завтрашні погашення частини попередніх випусків ОВДП і відсотків по багатьох паперах в загальній сумі не менше 13 млрд гривень, а також певні плани великих гравців-продавців і спекулянтів максимально загнати курс вгору, щоб трохи заощадити на сьогоднішній сплаті податків, продавши свою валюту дорожче.

Якщо аукціон Мінфіну України пройде для чиновників вдало, то завтра (в день розрахунків за куплені папери і зао погашеннями попередніх випусків) загальне сальдо між виплатами з бюджету і надходженнями до нього від продажу облігацій буде позитивним. Якщо ж вони продадуть паперів на суму менше 13-14 млрд гривень, бюджет заплатить власникам облігацій більше, ніж отримає цього разу надходжень від розміщення ОВДП. Тому від результатів аукціону істотно буде залежати як ресурсний ринок, так в кінцевому підсумку і валютний міжбанк. Особливо показовою повинна бути статистика продажу та прибутковості за 7-річними облігаціями, бо це як лакмусовий папір покаже реальний інтерес до українських боргів з боку місцевих та іноземних інвесторів, а також їхню фактичну готовність до довгострокового співробітництва. За нашою інформацією, подібна зацікавленість в купівлі довгострокових паперів у іноземців і частини місцевих великих гравців є і ключове – це рівень прибутковості, яку їм готовий запропонувати Мінфін України.

За розрахунками Finance.ua, обсяг операцій на валютних торгах 19 січня складе до $210-250 млн при здійсненні до 510-680 угод.

Навіть з урахуванням піку бюджетних платежів у клієнтів і проведення аукціону з розміщення ОВДП на глобальне зміцнення гривні ми б не розраховували. Річ у тім, що навіть в разі активного зростання пропозиції валюти основну частину надлишку долара викупить Нацбанк в резерви, що і підтримає його курс вище 28 гривень. Якщо ж цього надлишку валюти на торгах не буде, то це тим більше спрацює не на користь нацвалюти.

Буде цікавим ситуація і по євро, позаяк міжнародні ринки чекають остаточного вирішення політичної ситуації в США (інавгурація Байдена), а також подальшого рішення ЄЦБ щодо ставки (21 січня), а також вирішення ситуації навколо керівництва ФРС США і їх подальшої стратегії в частині продовження політики кількісного пом’якшення і періодичних розмов про те, що Америці знову потрібен “сильний долар”. Це призводить до посилення валютних ралі по парі євро/долар і буде відображатися і на курсі євро відносно гривні.

Котирування міжбанку, за прогнозом Finance.ua 19 січня будуть в межах: долар – коридор 28,10 – 28,30 грн, євро – коридор 34,00 – 34,30 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 28,00 – 28,35 грн при спреді в більшості обмінників фінкомпаній від 15 до 20 коп, а в касах банків – до 25 коп.
  • Євро: в банках коридор 33,70 – 34,35 грн при спреді до 25- 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній – в межах більш вузького коридору 33,90 – 34,20 грн при спреді до 20-25 коп.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

  • Курс долара в банках: прийом 27,95 – 28,25 грн і продаж 28,29 – 28,40 грн.
  • В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,20 – 28,25 грн і продаж 28,26 – 28,35 грн.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 28,23 / 28,26
євро – 34,07 / 34,11

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua