0 800 307 555
0 800 307 555

Продаж автомобіля: які податки треба сплатити


Продаж автомобіля: які податки треба сплатити

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст. 173 Податкового кодексу України від (далі – ПКУ).

Про це йдеться на сторінці відомства у FACEBOOK.

Ставка податку. Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5%.

Винятком є дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного (!) з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, – такий дохід не підлягає оподаткуванню.

Якщо продали декілька автівок:

  • дохід, отриманий платником від продажу другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, оподатковується за ставкою 5%;
  • дохід, отриманий платником від продажу третього та наступних транспортних засобів – за ставкою 18%.

Читайте також: Які автомобілі найчастіше купували українці минулого року

Крім того, дохід від продажу другого та наступних легкового автомобіля чи мотоцикла, мопеда є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

З якої ціни розраховується податок. Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Довідка Finance.ua:

  • Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при купівлі легкового авто здійснюється під час першої державної реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.
  • До речі, нардепи від “Слуги народу” зареєстрували у ВР законопроєкт, яким пропонується збільшити податок на автомобілі до 6 мінімальних зарплат.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:ДПС України
Опитування
В Контексті Finance.ua