0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінфіні оновили інструкцію зі сплати ЄСВ


У Мінфіні оновили інструкцію зі сплати ЄСВ

Міністерство фінансів України оприлюднило минулого тижня проект наказу, згідно з яким пропонується викласти в новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ.

За словами юристів, критично в схемі сплати єдиного соцвнеску нічого не зміниться, але бізнесу має стати легше його платити, що теж важливо в умовах тотальної регуляції і “коронакризи”. Новація має запрацювати вже наступного року.

Прийняті в 2020 році законодавчі зміни забезпечують реалізацію законодавчих прав деяких категорій фізичних осіб, самозайнятих осіб, в тому числі фізичних осіб-підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств в частині звільнення від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при відповідних умовах, встановлених законом №2464 (зі змінами).

“У разі прийняття інструкції в новій редакції до 01.01.2021 року – вона буде діяти з 2021 року або з моменту її затвердження і прийняття”, – розповів керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько.

Крім цього, на думку юриста, прийняття таких змін на користь приватного сектора економіки під час пандемії буде тільки допомагати розвитку малого бізнесу.

“Варто зазначити, що новою інструкцією буде передбачено право платника податків здійснювати сплату ЄСВ на єдиний рахунок (за бажанням безпосередньо платника)”, – додав Ясько.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua