0 800 307 555
0 800 307 555

Рожкова пояснила, чому Україна не отримає грошей МВФ у 2020 році


Рожкова пояснила, чому Україна не отримає грошей МВФ у 2020 році

Україна не отримає транш Міжнародного Валютного Фонду у 2020 році, тому що всі необхідні процедури фізично не можуть бути завершені за такий короткий період часу.

Про це в інтерв’ю Українському радіо сказала перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

“Співпраця з Міжнародним валютним фондом триває, і це – абсолютна правда. Протягом усього цього часу, від того моменту, коли ми отримали перший транш в рамках підписаної угоди, ми продовжували постійну комунікацію з Міжнародним валютним фондом, з питань тих завдань, які є в підписаному меморандумі, як вони виконуються, які є плани тощо”, – сказала Рожкова.

Читайте також: МВФ розкритикував податкову політику України

З її слів, сама програма, в якій Україна працює з МВФ, передбачає певні етапи. Ці етапи передбачають період, коли МВФ оцінює, як Україна виконала взяті на себе зобов’язання, і лише після цього виділяє певний транш.

“Так от, етап, до якого ми зараз наближаємось, це – перегляд програми. Тільки після нього можливий і буде транш. Те що сказав Тимофій (Милованов – ред.) – він сказав, що ми фізично по часу не встигаємо отримати гроші в цьому році. Це теж правда, тому що існують процедури у Фонду, скільки часу займає перегляд, скільки готуються документи, коли вони подаються на розгляд ради директорів. Тільки після цього відбувається виділення коштів. Тому враховуючи, що ми сьогодні з вами, вже майже 1 грудня, і знаємо про те що з 25 грудня починаються різдвяні свята в Європі, потім новорічні свята, – ми фізично не встигаємо завершити цю процедуру з отриманням грошей у цьому році”, – сказала перший заступник голови НБУ.

Нагадаємо, радник керівника Офісу Президента Тимофій Милованов висловив думку, що до кінця 2020 року Україні не варто розраховувати на транш Міжнародного валютного фонду.

Крім того, раніше стало відомо, що Міністерство фінансів успішно завершило переговори з МВФ щодо основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для отримання чергового траншу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua