0 800 307 555
0 800 307 555

Валютний ризик для українських банків зріс до рекордних рівнів


Валютний ризик для українських банків зріс до рекордних рівнів

Ключовим ризиком для кредитних менеджерів українських банків у ІІІ кварталі 2020 року виявився валютний – майже 40% банків наголосили на його зростанні. Таких високих значень валютний ризик набував лише в момент запровадження карантинних обмежень та в кризовому 2014 році.

Про це йдеться у “Опитуванні про умови банківського кредитування” Національного банку України за ІV квартал 2020 року.

Як зазначається в огляді, банки очікують посилення валютного ризику в наступному кварталі.


Графік:НБУ

За даними опитування, на зростання кредитного ризику вказала лише третина банків. Процентний ризик та ризик ліквідності, на думку банків, знизилися.

“Банки очікують посилення валютного ризику в наступному кварталі. Очікування реалізації інших ризиків помірні”, – йдеться в документі.

Опитування проводилося з 17 вересня до 8 жовтня 2020 року серед кредитних менеджерів 24 банків. Відповіді надали всі респонденти, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 90%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами НБУ. Дані звіту містять оцінку стану банківського кредитного ринку в ІІІ кварталі та очікувань на ІV квартал 2020 року.

Довідка Finance.ua:

  • У листопаді вартість американської валюти в Україні коливатиметься в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин, зазначає аналітик Єгор Комов, є нова хвиля пандемії коронавірусу.
  • Ситуація з курсом гривні зараз є стабільною і прогнозованою. Останнім часом населення не чинило тиску на вартість іноземної валюти. Про це заявив член Ради Національного банку України Василь Горбаль.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua