0 800 307 555
0 800 307 555

Основні цілі регулятора на валютному ринку


Основні цілі регулятора на валютному ринку

Національний банк України має намір зберегти плаваюче курсоутворення на валютному ринку. У НБУ немає мети за курсом гривні до долара.

Про це на брифінгу сказав заступник глави НБУ Юрій Гелетій.

Читайте також: Що буде з курсом гривні: прогноз від Нацбанку

“Національний банк дотримується послідовної політики на валютному ринку. В Україні діє плаваюче курсоутворення. Курс може коливатися в обидві сторони і ніякого таргету (цілі. – Ред.) НБУ зі свого боку не встановлює”, – сказав він.

Гелетій нагадав, що НБУ не протидіє ринковими трендами і тільки згладжує надмірні коливання.

“Наприклад, у серпні, коли пропозиція валюти перевищувала попит, НБУ не протидіяв зміцненню гривні, а по можливості викуповував валюту. У свою чергу у вересні попит перевищував пропозицію, ми не вживали заходів на протидію ринкового тренду на ослаблення тренду”, – додав він.

Гелетій зазначив, що в жовтні ситуація на ринку збалансувалася, і ринок переважно самостійно знаходить баланс попиту і пропозиції та участь НБУ на ринку мінімально.

“Наголошую: наш пріоритет – це збереження плаваючого курсоутворення. Незважаючи на те, що сталося несуттєве ослаблення гривні, ми забезпечуємо помірну інфляцію, яка, на відміну від курсу, є ключовим таргетом для НБУ”, – сказав він.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua