0 800 307 555
0 800 307 555

Дефіцит бюджетів країн єврозони досягне 1 трлн євро — FT


Дефіцит бюджетів країн єврозони досягне 1 трлн євро — FT

Сукупний дефіцит бюджетів 19 країн Єврозони наблизиться до 1 трлн євро за підсумками поточного року через великі витрати держав на подолання коронакризи.

Про це пише Financial Times.

Читайте також: Нові карантинні обмеження посилюють невизначеність в економіці єврозони – Лагард

Підрахунки видання ґрунтуються на проектах бюджетів держав єврозони, які були опубліковані на сайті Єврокомісії. Згідно з цими документами, сукупний дефіцит в поточному році складе 976 млрд євро, або 8,9% ВВП.

Відзначається, що цей показник майже в 10 разів перевищить торішній, і в рівно в 10 разів прогноз Єврокомісії на поточний рік.

Виходячи з бюджетних планів, в 2021 році сукупний дефіцит знизиться до трохи менше 700 млрд євро, або 6% ВВП.


Фото: Financial Times

За даними Європейського центрального банку, попередній пік дефіциту єврозони припав на початок 2010 року, коли дефіцит бюджету зріс до 6,6% ВВП. Зрослі в результаті цього державні запозичення заклали грунт для боргової кризи в єврозоні.

Відзначається, що в даний час немає сигналів про те, що інвестори стурбовані великими державними витратами або високим борговим навантаженням країн єврозони. Вартість запозичення навіть для таких країн, як Італія і Греція, минулого тижня впала до рекордно низького рівня в зв’язку з реалізованою ЄЦБ програмою викупу держоблігацій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua