0 800 307 555
0 800 307 555

Білоруські вчені створили біочип для вивчення мозку


Білоруські вчені створили біочип для вивчення мозку

Білоруські вчені створили біочип, за допомогою якого можна вивчати функції головного мозку. Про це розповіла вчений секретар Інституту фізіології НАН Білорусі Маргарита Досіна, повідомляє БЕЛТА.

Центр мозку працює при Інституті фізіології НАН Білорусі з 2018 року. Маргарита Досіна розповіла, що вчені моделюють різні типи патологій і намагаються знайти рішення. Наразі одна з головних розробок — біочип, який призначений для вивчення нейронних мереж і функцій головного мозку. Згодом повинні бути розроблені нові підходи до лікування і відновлення структур мозку.

“Унікальність цього біочипу в тому, що він може не тільки реєструвати електричні показники (клітини мозку відносяться до електрозбудних тканин, тобто передають електрику), але і навчати стовбурові клітини. Тобто ми здатні проводити переддиференціювання стовбурових клітин в нейрогенному напрямку і отримувати нервові клітини і тканини”, — зазначила вчений секретар.

Маргарита Досіна також звернула увагу на те, що сьогодні весь світ намагається мінімізувати кількість експериментів на тваринах. Співробітниками Інституту фізіології НАН створений біопринтер, на якому можна друкувати шматочки органічної тканини, в тому числі певні ділянки мозку.

“Наприклад, якщо нам потрібно провести експерименти, пов’язані з епілепсією, ми можемо покласти такий шматочок мозку на біочип і за допомогою цієї моделі вивчити ефективність дії різних лікарських препаратів”, — додала вчений секретар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua