0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям дозволять робити внески до своєї пенсії, - Мінсоцполітики


Українцям дозволять робити внески до своєї пенсії, - Мінсоцполітики

Мінсоцполітики пропонує збалансувати солідарну пенсійну систему накопичувальним рівнем, щоб не лише роботодавці, а й громадяни щомісяця робили внески до своєї пенсії.

Про це заявила в ефірі Українського радіо очільниця міністерства Марина Лазебна.

Читайте також: Мінімальні пенсії мають зрости до 2600 грн: хто їх отримає

“Ми пропонуємо збалансувати солідарну систему накопичувальним рівнем. Це коли в тебе є твій власний накопичувальний рахунок, на який щомісяця ти і твій роботодавець сплачуєте внески. Наприклад, ми порахували по 2 внески в перший рік — 2% внески з моєї зарплати і 2% за мене заплатить мій роботодавець. Я можу в щоденному режимі бачити ці кошти, які мають вкладатися, працювати як довгий інвестиційний ресурс”, — сказала Лазебна.

Також вона наголосила, що уряд розуміє проблематику, що держава повинна вирішити питання з системою захисту і контролю коштів громадян.

“Якщо в державі нічого не зміниться, і буде тільки солідарний рівень пенсійного забезпечення, то навіть показуючи велику офіційну зарплату, виплачуючи внески і набуваючи стаж, при трендах економічних ми сьогодні порахували, що це буде 20-30% від моєї зарплати перед пенсією. Наприклад, буде зарплата 10 тис., то це 3 тис. пенсії”, — додала міністр.

Довідка Finance.ua:

  • У Мінсоцполітики вже давно заявляли про необхідність переходу до фондованої системи пенсійного забезпечення.
  • Заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна Сальнікова розповіла про три рівні пенсійної системи.
  • Народний депутат України від фракції «Слуга народу», голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла деталі підвищення пенсійного віку в Україні. За словами Третьякової, в Україні до 2030-2040 років менше половини пенсіонерів матимуть достатній страховий стаж для того, щоб піти на пенсію в 60 років – іншим доведеться працювати до 63 і 65 років.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua