0 800 307 555
0 800 307 555

Можливість 2 траншів від МВФ до кінця року втрачена, треба намагатися отримати один — Сологуб


Можливість 2 траншів від МВФ до кінця року втрачена, треба намагатися отримати один — Сологуб

Можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року втрачена, треба намагатися отримати один, розуміючи, що він буде прив’язаний до прийняття держбюджету-2021.

Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

“Те, на що зараз ми можемо орієнтуватися і намагатися зробити – це до кінця року отримати транш МВФ. Швидше за все, як і в 2018 році, він буде прив’язаний до прийняття бюджету. Тобто ми вже говоримо, умовно, про листопад”, – сказав Сологуб.

За його словами, НБУ пропонував уряду формувати проєкт держбюджету-2021 на більш консервативному прогнозі, ніж, зокрема, інфляція 7,3% і середньорічний курс 29,1 грн/долар.

Сологуб додав, що закладений Кабміном дефіцит держбюджету 6% ВВП суперечить принципу контрциклічності, закладеному в програмі з Фондом, і є сумніви стосовно можливості його фінансування.

За його словами, затримка з міжнародним фінансуванням пов’язана зі зміною на початку липня глави НБУ Якова Смолія, який подав у відставку через політичний тиск.

Довідка Finance.ua:

  • Отримання Україною до кінця 2020 року навіть одного траншу МВФ на 0,7 млрд доларів є сумнівним з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з Фондом. Про це йдеться у матеріалах аналітиків інвестбанку Morgan Stanley.
  • Кабінет Міністрів направив лист на адресу директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої із зверненням щодо початку роботи в онлайн-режимі місії в Україні.
  • Україна може отримати черговий транш МВФ у грудні цього року, вважає голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua