0 800 307 555
0 800 307 555

"Нафтогаз" попередив, для кого опалювальний сезон розпочнеться із запізненням


"Нафтогаз" попередив, для кого опалювальний сезон розпочнеться із запізненням

Своєчасний старт опалювального сезону для жителів 57 населених пунктів України знаходиться під загрозою через борги виробників тепла.

Про це повідомили в пресслужбі НАК “Нафтогаз України”.

“Борги 90 підприємств теплоенергетики ставлять під загрозу вчасний старт опалювального сезону. Такими є оперативні дані НАК «Нафтогаз України» про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО)”, – ідеться в повідомленні.

Повний список боржників можна подивитись за посиланням.

Щоб убезпечити своїх клієнтів та успішно увійти в опалювальний сезон, виробники тепла мають виконувати обов’язкові умови постачання газу (передбачено Постановою КМУ від 19 жовтня 2018 р. №867).

До таких умов належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:

  • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК “Нафтогаз України” договорами (без урахування штрафних санкцій) (для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%);
  • укладення та виконання договору з НАК “Нафтогаз України” про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії”;
  • подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

Довідка Finance.ua:

  • Більш ніж третина споживачів природного газу в Україні хочуть отримувати газ та електроенергію від одного універсального постачальника.
  • Продукт, який захистить споживача, нещодавно представила на газовому ринку газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, запропонувавши тарифний план “Річний”.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua