0 800 307 555
0 800 307 555

Як розірвати договір із забудовником та повернути кошти


Як розірвати договір із забудовником та повернути кошти

Розірвання договору із забудовником без судового розгляду можливо за обопільної згоди сторін на здійснення процедури. Якщо в рамках інвестування укладався нотаріально засвідчений документ – наприклад, попередній договір купівлі-продажу, то й розривається він з нотаріальним підтвердженням.

Як пише DOM.RIA, такі правила встановлені ст. 214 Цивільного кодексу.

Коли можна розірвати договір із забудовником:

  • коли квартира не відповідає параметрам та характеристикам, що прописані в договорі, або її стан не збігається з описом;
  • забудовник порушує терміни та не дотримується визначеного порядку їх продовження щодо здачі об’єкта;
  • компанія внесла значні зміни в проєктну документацію.

Читайте також: НБУ пропонує уряду частково компенсовувати відсотки за іпотеками

Якщо ж підстав для розірвання договору немає, бо забудовник виконує свої зобов’язання, швидше за все розірвати угоду з поверненням коштів відмовляться.

Порядок розірвання договору із забудовником:

1. Забудовник згоден розірвати угоду й повернути кошти. За обопільної згоди ви обговорюєте умови розірвання договору, оформляєте відповідні папери, вказавши порядок, терміни повернення коштів та суму. В разі здійснення процедури з ініціативи інвестора, забудовник стягне суми, витрачені у зв’язку із зобов’язаннями вкладника. Розривається договір в такій же формі, що й укладався.

2. Забудовник згоден розірвати договір, але не згоден з сумою до повернення. Тут є два способи вирішення ситуації. У першому ви можете погодитися на умови будівельної компанії та без ризику повернути суму, яку забудовник готовий вам відшкодувати. У цьому випадку також настає момент обопільної згоди. Якщо інвестор хоче отримати більше, ніж готовий повернути забудовник, вимагає відшкодувати моральну шкоду або матеріальні збитки, ситуація вже вирішується в суді. Спочатку вам необхідно офіційно в письмовій формі звернутися до забудовника зі зверненням щодо розірвання договору. Далі подаєте позов.

3. Забудовник не бажає розривати договір і повертати гроші. Вирішувати ситуацію доведеться в суді. Для розірвання договору доведеться пройти такі етапи:

  • офіційно звернутися до забудовника. Письмово повідомте будівельну компанію про бажання розірвати угоду. Направте повідомлення рекомендованим або цінним листом. А краще, віднесіть його особисто, віддайте в приймальню й попросіть надати вам копію зареєстрованого листа – його можна буде докласти до документів для суду;
  • отримати від забудовника офіційну відповідь. Компанія зобов’язана відповісти вам та вказати причини, з яких не може задовольнити бажання розірвати договір;
  • звернутися до суду для врегулювання питання. Порядок розгляду справи, папери, які потрібно буде надати, залежить від ситуації, що склалася, схеми інвестування, наявності в ній посередника – Фонду фінансування будівництва або Компанії з управління активами тощо.

Якщо позов буде задоволений повністю або частково, забудовник має повернути кошти в установлений термін – в основному на це виділено від 3 до 6 місяців. Затягування термінів – ще один привід звернутися до суду, і вимагати компенсацію за користування вашими грошима, моральний та матеріальний збиток.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua