0 800 307 555
0 800 307 555

"Збільшить тіньову зайнятість": бізнес виступив проти підняття мінімальної зарплати


"Збільшить тіньову зайнятість": бізнес виступив проти підняття мінімальної зарплати

Представники українського бізнесу виступили категорично проти ініціативи підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 5000 грн з 1 вересня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба “Європейської Бізнес Асоціації”.

Зокрема, бізнес здивований рішенням підняти “мінімалку”, оскільки воно “призводить до збільшення фіскального тиску на оплату праці і викликає ланцюгову реакцію негативних наслідків”.

Читайте також: В Україні збільшать мінімальну зарплату: з’явився текст закону

“Не викликає сумніву, що збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи і невизначеності стимулюватиме зростання сектору “тіньових” заробітних плат, що призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка піде на “тінізацію” своєї діяльності”, — йдеться в заяві ЄБА.

Як наслідок, вважають в асоціації, будуть погіршені умови діяльності саме для сумлінних платників: вони будуть нести додаткові витрати на сплату ЄСВ, при цьому стикаючись з посиленою недобросовісною конкуренцією з боку тіньового сектору, який зросте в результаті ухвалення законопроєкту про підвищення “мінімалки”.

“Спільнота очікує, що влада все ж таки зверне увагу на голос сумлінного бізнесу і припинить законодавчий хаос в податковій сфері, який триває не перший рік, і негативно впливає, в першу чергу, на прозорі компанії. Сумлінний бізнес втомився бути майданчиком для податкових експериментів. Період кризи позначився на всій бізнес спільноті, тому зараз важливо підтримати компанії, а не створювати додаткові перешкоди для прозорої діяльності бізнесу”, — додали там.

У зв’язку з цим Асоціація наполягає на неприйнятності законопроєкту №3963, якщо не буде знижена максимальна величина бази нарахування ЄСВ з метою недопущення зростання навантаження на сумлінних платників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua