0 800 307 555
0 800 307 555

Мінекономіки оцінило глибину падіння ВВП за пів року


Мінекономіки оцінило глибину падіння ВВП за пів року

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України у січні-червні 2020 року скоротився на 6,5%. Це трохи більше, ніж падіння на 5,9% за перші п’ять місяців року.

Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

Читайте також: Зміцнення гривні в 2021 обійдеться економіці в 0,2-0,5% ВВП – Мінекономіки

У міністерстві оцінюють падіння ВВП за II квартал 2020 року до ІІ кварталу 2019 року на рівні 11%, що є дещо меншим ніж очікувалося раніше – падіння на рівні 14%.

За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності становило 7,7% (падіння на 7,3% у січні-травні 2020 року).

“Помісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік та подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідеміологічних заходів як в середині країни, так і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020 року. І наразі, на тлі пом’якшення карантинних обмежень, поступово починає відновлюватися”, – йдеться в огляді.

Як зазначили в Мінекономіки, у червні окремі види промислової діяльності, сфера транспорту та будівельна галузь продемонстрували уповільнення темпів падіння, а індекс очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем поліпшився. Водночас значно менші площі збирання та нижча за минулорічну урожайність більшості сільськогосподарських культур спровокували у червні значне падіння обсягів виробництва у сільському господарстві.

Нагадаємо, пік економічної кризи, викликаної карантинними обмеженнями та пригніченням попиту як усередині країни, так і на глобальному рівні, припав на II квартал 2020 року.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua