0 800 307 555
0 800 307 555

Відеофіксація ПДР: яка відповідальність чекає на водія за приховування номерних знаків


Відеофіксація ПДР: яка відповідальність чекає на водія за приховування номерних знаків

За незаконні маніпуляції з номерами на водіїв чекають штрафи, а за повторне порушення – штраф більшого розміру або громадські роботи.

Про це розповів в інтерв’ю «Главкому» заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Читайте також: Відеофіксація ПДР: водіям обіцяють нові сюрпризи на дорогах

Водії всіляко намагаються обдурити систему відеофіксації ПДР, використовуючи різні способи: заклеювання номера папером, замазування брудом або коректором, нанесення на номери спеціальних плівок.

«За такі дії передбачена відповідальність, згідно з КУпАП. Якщо маніпуляції з номерними знаками вчинені вперше – штраф 170 грн, а якщо повторно – 255 грн або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин з платним вилученням транспортного засобу або без такого», – пояснює Олексій Білошицький.

За словами заступника начальника Департаменту патрульної поліції, бувають ситуації, коли номерний знак на транспортному засобі насправді належить іншому транспортному засобу, найчастіше такої ж марки і моделі.

«Ми розуміємо, що це авто – двійник. Таких «двійників» у нас вже кілька десятків (з часу введення системи автофіксації). Ми з самого початку впровадження системи автофіксації говорили, що це не її пряме призначення, фіксувати такі авто, але можливості системи стали додатковим інструментом для того, щоб знайти такі транспортні засоби-порушники», – звернув увагу Олексій Білошицький.

Довідка Finance.ua:

  • З 1 червня відбувся офіційний запуск камер автоматичної фіксації порушень ПДР.
  • Зараз, згідно з ПДР, діє обмеження швидкості в населеному пункті 50 км/год, а на деяких дорогах дозволено їздити зі швидкістю до 80 км/год в теплу пору року. При перевищенні ліміту більше, ніж на 20 км/год власник ТЗ буде оплачувати штраф у розмірі 255 грн. При перевищенні більше, ніж на 50 км/год – штраф в 510 грн.

Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua