Розумна тканина здатна змінювати свій розмір під впливом температури


Розумна тканина здатна змінювати свій розмір під впливом температури

Більшість існуючих м’яких роботів приводяться в дію за допомогою пневматичних пристроїв, що регулюють подачу повітря. Нова технологія дозволяє контролювати розмір робота завдяки нагріванню і охолодженню розумної тканини, здатної змінювати свою форму.

Американські дослідники повідомили про створення інтелектуальної термічно активованої тканини (STAT), здатної надуватися і повертатися до нормального стану в залежності від температури пари всередині.

Головним проривом є те, що вже сьогодні тканину можна виготовляти великими партіями. Вона здійснюється у вигляді щільно закритих пакетів з використанням комерційно доступної текстильної мембрани, покритої шаром термопластичного поліуретану. Усередині STAT міститься технічна рідина під назвою NOVEC 7000, відома тим, що вона здатна випаровуватися під впливом тепла і розширювати свій об’єм до 100 разів. Це дозволяє роботу збільшувати і зменшувати внутрішній тиск в значному діапазоні. Пристрої можуть генерувати піковий тиск близько 75 кПа при кімнатній температурі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua