Названо штрафи для мотоциклів, мопедів та скутерів в Україні


Названо штрафи для мотоциклів, мопедів та скутерів в Україні

За їзду без прав на мопеді, так само як і на будь-якому транспортному засобі, в Україні передбачений штраф у розмірі 425 грн, згідно зі ст. 126, ч. 1 КУпАП.

Якщо водій сів за кермо, а в правах немає потрібної категорії транспортних засобів, то розмір штрафу складе 510 грн, відповідно до статті 126, ч. 2 КУпАП.

Оскільки всі три транспортні засоби не мають додаткового захисту для водія у вигляді кузова, то потрібно обов’язкове використання екіпіровки.

Так, заборонено водити ТЗ категорій А1 і А без використання захисного шолома. Штраф за їзду без шолома на скутері в Україні в 2020 становить 51 грн, відповідно до статті 121, ч. 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вдруге за рік оштрафований водій заплатить 255 грн і ризикує тим, що транспорт у нього конфіскують з оплатним поверненням після настання відповідальності за порушення.

Аналогічний штраф заплатить водій мопеда або мотоцикла. Слід пам’ятати, що використання шолома є обов’язковим для пасажирів за спиною водія. Штраф за відсутність шолома у пасажира мопеда / моторолера / мотоцикла дорівнює 51 грн, вдруге зафіксоване порушення протягом року збільшить розмір штрафу до 255 грн.

Найчастіше при складанні постанови про правопорушення патрульні використовують фото або відеозйомку для доказів. Якщо порушник, який отримав постанову, захоче оскаржити штраф, він може довести помилковість складання протоколу. Більше надій на уникнення покарання бути не може.

Водій мотоцикла є повноцінним учасником дорожнього руху з усіма благами, що з цього випливають (і печалями). Так, мотоцикліст оплатить доведений штраф за перевищення швидкості в розмірі 255 – 510 грн, а якщо водій був за кермом ТЗ в стані сп’яніння, то йому загрожує новий штраф від МВС – 17 – 51 тис грн.

Довідка Finance.ua:

  • З 1 червня відбувся офіційний запуск камер автоматичної фіксації порушень ПДР. За перші хвилини в столиці було зафіксовано понад двісті випадків перевищення швидкості.
  • МВС розглядає можливість відправки на перенавчання водіїв, які неодноразово порушили ПДР. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua