0 800 307 555
0 800 307 555

На скільки подорожчають "єврономери", якщо при розмитненні не враховуватимуть їхній вік


На скільки подорожчають "єврономери", якщо при розмитненні не враховуватимуть їхній вік

Через можливий перегляд механізму розрахунку акцизу і ввізного мита на автомобілі в Україні можуть різко подорожчати нові і знизитися в ціні старі автомобілі.

У законопроекті №3704-1 пропонують встановити такі податки при ввезенні авто (як нових, так і б/у):

  • акциз на всі транспортні засоби – 0,1 євро за кожен куб. см. об’єму двигуна, незалежно від віку транспорту. Наприклад, для авто з 1,5 л двигуном акцизний податок складе 150 євро, а з об’ємом 3 л – 300 євро;
  • ввізне мито – 0,75 євро за куб. см. Для авто з 1,5 л двигуном мито становитиме 1125 євро, для 3 л двигуна – 2250 євро.

Сьогодні акциз залежить від типу двигуна, його об’єму і віку автомобіля. А мито становить від 3 до 12% від заявленої імпортером вартості авто.

На скільки подорожчають. Запропоновані зміни, на думку експертів, неминуче призведуть до подорожчання, перш за все, нових транспортних засобів для українців.

“Сьогодні в середньому мито на популярні нові авто становить 5% від вартості авто (350-1000 євро). Пропонується брати мито 0,75 євро з 1 куб. см. об’єму двигуна авто, тобто 900-2250 євро на авто 1,2-3 л. Сьогодні акциз на нові авто становить 50-200 євро. Пропонується брати акциз 0,1 євро з 1 куб. см. об’єму двигуна (120-300 євро на авто 1,2-3 л). Якщо законопроект приймуть, то нові авто в Україні подорожчають на 1000-1500 тис. євро”, – порахував директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Читайте також: Автофіксація ПДР: виявилося, що штрафи можна не платити

Запропонований законопроект зареєстрований як альтернативний до вже існуючих трьох (№ 3704, 3705 і 3706), які були розроблені за участю власників авто на іноземній реєстрації. Цими документами, на відміну від нового, альтернативного, акцизний податок пропонується і зовсім прибрати.

“Цим законопроектом хоч і пропонується спростити прорахунок податків з кожного завезеного автомобіля, але український ринок показує хорошу динаміку, потроху відновлюючись від коронакризи і падіння на її тлі попиту. Подорожчання може тільки зайвий раз відлякати покупців від планів придбати новий автомобіль і перенести купівлю на довший період”, – зазначив у розмові з UBR.ua директор дилерського центру Ford “ВіДі-Край Моторз” Віталій Дорофєєв.

Як варіант, кажуть продавці, якщо все ж ініціативу приймуть, деякі продавці можуть спробувати за рахунок своїх внутрішніх резервів, знижок на страховці та інших механізмів, “пом’якшити” подорожчання нових авто, хоча у більшості операторів авторинку цього резерву вже не залишилося.

Вигідні картки для автолюбителів 🚙

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua