На скільки подорожчають "єврономери", якщо при розмитненні не враховуватимуть їхній вік


На скільки подорожчають "єврономери", якщо при розмитненні не враховуватимуть їхній вік

Через можливий перегляд механізму розрахунку акцизу і ввізного мита на автомобілі в Україні можуть різко подорожчати нові і знизитися в ціні старі автомобілі.

У законопроекті №3704-1 пропонують встановити такі податки при ввезенні авто (як нових, так і б/у):

  • акциз на всі транспортні засоби – 0,1 євро за кожен куб. см. об’єму двигуна, незалежно від віку транспорту. Наприклад, для авто з 1,5 л двигуном акцизний податок складе 150 євро, а з об’ємом 3 л – 300 євро;
  • ввізне мито – 0,75 євро за куб. см. Для авто з 1,5 л двигуном мито становитиме 1125 євро, для 3 л двигуна – 2250 євро.

Сьогодні акциз залежить від типу двигуна, його об’єму і віку автомобіля. А мито становить від 3 до 12% від заявленої імпортером вартості авто.

На скільки подорожчають. Запропоновані зміни, на думку експертів, неминуче призведуть до подорожчання, перш за все, нових транспортних засобів для українців.

“Сьогодні в середньому мито на популярні нові авто становить 5% від вартості авто (350-1000 євро). Пропонується брати мито 0,75 євро з 1 куб. см. об’єму двигуна авто, тобто 900-2250 євро на авто 1,2-3 л. Сьогодні акциз на нові авто становить 50-200 євро. Пропонується брати акциз 0,1 євро з 1 куб. см. об’єму двигуна (120-300 євро на авто 1,2-3 л). Якщо законопроект приймуть, то нові авто в Україні подорожчають на 1000-1500 тис. євро”, – порахував директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Читайте також: Автофіксація ПДР: виявилося, що штрафи можна не платити

Запропонований законопроект зареєстрований як альтернативний до вже існуючих трьох (№ 3704, 3705 і 3706), які були розроблені за участю власників авто на іноземній реєстрації. Цими документами, на відміну від нового, альтернативного, акцизний податок пропонується і зовсім прибрати.

“Цим законопроектом хоч і пропонується спростити прорахунок податків з кожного завезеного автомобіля, але український ринок показує хорошу динаміку, потроху відновлюючись від коронакризи і падіння на її тлі попиту. Подорожчання може тільки зайвий раз відлякати покупців від планів придбати новий автомобіль і перенести купівлю на довший період”, – зазначив у розмові з UBR.ua директор дилерського центру Ford “ВіДі-Край Моторз” Віталій Дорофєєв.

Як варіант, кажуть продавці, якщо все ж ініціативу приймуть, деякі продавці можуть спробувати за рахунок своїх внутрішніх резервів, знижок на страховці та інших механізмів, “пом’якшити” подорожчання нових авто, хоча у більшості операторів авторинку цього резерву вже не залишилося.

Вигідні картки для автолюбителів 🚙

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua