0 800 307 555
0 800 307 555

Борги за ЖКП: експерти роз'яснили ситуацію


Борги за ЖКП: експерти роз'яснили ситуацію

Кабмін на час карантину заборонив відключати українцям газ, світло і воду за несплату, нараховувати штрафи і пені. Постачальники послуг вже нарікають на великі борги – через карантин в цьому році українці повільніше погашають заборгованість.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив, що з року в рік в Україні повторюється одна і та ж ситуація з оплатою комунальних послуг: як тільки починається опалювальний сезон, борги накопичуються, як тільки він закінчується, борги зменшуються.

“З року в рік найбільші недоплати припадають на три місяці – листопад, грудень і січень, – каже Олег Пендзин. – Так, в листопаді 2019 року населення сплатило 48% сум за рахунками, в грудні 2019 року було сплачено 79% рахунків, в січні 2020 року було оплачено 83% рахунків. Починаючи з лютого-березня борги, як правило, поступово зменшуються, так було і в цьому році”.

Але в 2020 році темпи погашення боргу значно нижчі, ніж в минулому. Якщо в травні 2019 року рівень оплати компослуг був в середньому “два рахунки” – 204%, то в травні 2020 року – всього 137%.

“Це означає, що поточні борги за останній рік будуть оплачуватися більш тривалий період, аж до жовтня, початку нового опалювального сезону”, – аналізує Олег Пендзин.

А керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Никончук робить на підставі цих цифр однозначний висновок: люди стали набагато повільніше погашати борги не тому, що не хочуть платити, а тому, що не можуть.

“Добре, що через зниження ціни газу суми в платіжках за опалення і гарячу воду зменшилися, інакше борги не знижувалися б, а росли, – упевнений Никончук. – Але низька динаміка погашення боргів – прямий результат падіння доходів населення через епідемію коронавірусу. Коли закінчиться карантин і можна буде “відключати” послуги, перш за все газ і електроенергію, багато боржників почнуть шукати способи оплати – наприклад, реструктуризація боргів. Але кардинально це ситуацію не змінить”.

Як заощадити на комуналці 2020 🛁

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua