Нацбанк зробив заяву про політичний тиск


Нацбанк зробив заяву про політичний тиск

Команда Нацбанку звернулась до української спільноти та, зокрема, до нардепів з вимогою припинити політичний тиск на регулятор.

Таку заяву НБУ опублікував на своїй сторінці у FACEBOOK.

Працівники центробанку різних щаблів та спеціалізацій — від директорів департаментів до менеджерів та спеціалістів — звернулися до громадськості, експертної та бізнес-спільноти, медіа, вищих органів влади та міжнародних організацій із заявою.

“Ми вважаємо неприпустимим здійснення політичного тиску на центральний банк України у правовій та цивілізованій державі. Час називати речі своїми іменами. Регулярні інформаційні атаки, публічні образи та поливання брудом у публічній площині, погрози, замовні мітинги під стінами Національного банку та блокування будинків його працівників – це не “заклик до фахової дискусії”. Це цькування та шантаж. Це має припинитися”, – йдеться у заяві.

Працівники центробанку очікують також “реакції на неетичну поведінку деяких народних депутатів, які прийшли у ВР захищати інтереси не народу України, а окремих олігархів. Депутатів, які систематично спотворюють та дискредитують роботу”.

В НБУ заявили, що погрози стосуються створення тимчасових слідчих комісій та перевірок.

Нацбанк закликав дати їм змогу виконувати свою роботу у середовищі моралі, гідності та професійної дискусії.

Довідка Finance.ua:

  • Глава Нацбанку України Яків Смолій 1 липня написав заяву про звільнення і подав її президенту України Володимиру Зеленському. Смолій пояснив своє рішення систематичним політичним тиском, що чинився на Нацбанк протягом тривалого часу.
  • Члени Правління Національного банку України поважають рішення голови Національного банку про відставку і поділяють його застереження про систематичний політичний тиск.
  • В Офісі президента закликали позбавити політичного забарвлення дискусію про відставку голови Національного банку України Якова Смолія.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua