Газ у постачальника "останньої надії" буде в 2-3 рази дорожчим


Газ у постачальника "останньої надії" буде в 2-3 рази дорожчим

Гарантованим постачальником для населення стане постачальник “останньої надії”, проте вартість його газу буде в 2-3 рази дорожчою від ринкової.

Про це розповів UBR.ua генеральний директор незалежного провайдера енергії ETG Володимир Шведкий.

Читайте також: Україна переходить на облік газу в кіловат-годинах: чи потрібно міняти лічильники

У зв’язку з запуском ринку природного газу, який перенесли на 1 серпня, змінюються і правила на ринку поставок блакитного палива для населення. Облгаззбут перестає бути гарантованим ПСО-постачальником і стає одним з учасників ринку, і на той випадок, якщо “свій” постачальник збанкрутує, споживач потрапляє в руки постачальника “останньої надії”, який гарантує енергетичну безпеку.

“Якщо з якоїсь причини якийсь ваш постачальник не зміг надати на наступний період ресурс з якихось причин – дефолт, технічні проблеми тощо, тоді ви потрапляєте на так званого постачальника останньої надії, який поставляє вам газ дорожче. Ми не знаємо, на скільки дорожче, але виходячи з тих умов, які є на ринку електроенергії і європейського досвіду, ціна буде вищою на порядок”, – розповів Шведкий.

За його словами, ціна газу, який надасть постачальник “останньої надії”, може бути в 2-3 рази вищою за ринкову. Висока вартість послуг постачальника “останньої надії” пов’язана з тим, що на нього лягають великі фінансові витрати і ризики, перш за все капіталомісткість і здатність забезпечувати поставки газу клієнтам зі значною відстрочкою платежу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua